Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Ripping Corpse - Dreaming With The Dead

Ripping Corpse, Eric Rutan, Morbid Angel, Dreaming With The Dead, thrash metal, death metal, Scott Ruth

Ripping Corpse powstał w 1987 roku w New Jersey i jest najbardziej znany z tego, że to z jego szeregów Eric Rutan dołączył do Morbid Angel. W 1991 roku wydali jednak płytę „Dreaming With The Dead”, która pokazała, że w thrash/death metalowym rzemiośle potrafili zaistnieć i pozostawić po sobie piorunujące wrażenie. Jak się jednak okazało, był to ich jedyny album.

Patrząc na obłąkany wzrok wokalisty Scotta Rutha można mieć podejrzenia, że jest on jednym z bohaterów wypaczonych tekstów ich piosenek. Podobno w pierwotnym założeniu na płycie miał być jeszcze jeden kawałek, ale wytwórnia go pominęła, gdyż uznała, że jego tekst jest zbyt brutalny. Aż nie chcę wiedzieć co tam musiało być, skoro w tym co jest się kroją i maltretują po piwnicach jakichś opuszczonych domów. Ripping Corpse jest w tym o tyle brzydki i brutalny, co z pozoru niechlujny i pędzący do przodu. Dopiero po wgłębieniu się w kawałki można dostrzec ich techniczność, która wyrasta tu na podstawową cechę. Zespół łączy w sobie ciężkość i łupieżczość death metalu z siermiężnością technicznego thrashu, tworząc muzykę pogmatwaną, z gęsto utkanymi partiami gitar i krótkimi solówkami. Większość jest szybka i nadźgana perkusją, ale zespół lubi też wykorzystywać ciężkie zwolnienia, dla podkreślenia pewnych fragmentów utworów. Trzeba bowiem pamiętać, że mamy do czynienia z przypadkiem psychopatycznym, który musi chwilami ciężko podyszeć i zastanowić się, gdzie by tu za chwilę się rzucić w ślepym i bezlitosnym szale.

Tak więc zero melodii, zero refrenów, zero sielanki, a tylko rzeźnicki pęd, gitarowe dorzynanie i perkusyjna rąbanka. Ripping Corpse jest ciężkostrawnym daniem dla wielbicieli stęchłej techniki piwnicznej kuchni i w tej dziedzinie prezentuje się okazale.

Tracklista:

01. Sweetness
02. Dreaming With The Dead
03. Anti God
04. Glorious Depravity
05. Beyond Humanity
06. Feeling Pleasure Through Pain
07. Through The Skin To The Soul
08. Rift Of Hate
09. Deeper Demons
10. Sickness Of Will
11. Chugging Pus
12. Seduction Of The Innocent

Wydawca: Kraze (1991)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły