Ohlsson
Zadra
Recenzje :

Primal Fear - Nuclear Fire

Nuclear Fire, Primal Fear, heavy metal, power metal, Ralf Scheepers

Pośród podmuchu nuklearnych wybuchów i łun piekielnego ognia, żelazne orły nadleciały po raz trzeci. Za sprawą „Nuclear Fire” Primal Fear pokazał się z jeszcze lepszej strony czyniąc swój heavy/power metal wybitnie melodyjnym i przebojowym. Od poczatku atakują nas śpiewne wokale, powyciągane refreny, porywające riffy i płynne solówki. Można powiedzieć, że płytę otwiera taka jej wielka czwórka. Każda z tych pozycji to wielki hicior, który idealnie się komponuje i można śpiewać go razem z Ralfem.

Szczególnie okazale wypada „Kiss Of Death”: „Suit up for destruction – the kiss of death”. Trochę bardziej stonowany i wolniejszy z tej czwórki jest “Now Or Never”. Ma za to świetne orkiestralne wokalizy: „Standing face to face in this secret place…” Zresztą doskonałe wokale idą w parze z gitarami i wszystko to jest miód na uszy.

Na całe szczęście, po tym, wychwalanym przeze mnie, trzonie, nie następuje załamanie, a tylko lekkie uspokojenie emocji. Primal Fear dalej ciśnie, ale nie wszystkie utwory mają aż tak harmonijne i wpadające w ucho linie wokalne. Rzewniej robi się przy „Bleed For Me”. Niby można powiedzieć, że jest to ballada, ale taka, że się podoba. Znowu wszystko przez te wokale. To po prostu się klei i wchłania. Grunt to ułożyć fajną piosenkę, a przejdzie i w lżejszym i wolniejszym klimacie. Dokładnie to samo można powiedzieć o „Iron Fist In A Velvet Glove”, który, choć nieco mocniejszy, to z atmosfery jest podobnym kawałkiem.

Pomiędzy nimi zaś kolejne kozaki z utworem tytułowym na czele: „Forever we will follow the light…” Skąd oni tyle tego nabrali? Album zaś kończy hymn w postaci „Living For Metal”. Może kompozycyjnie nie dorównuje największym przebojom z tej płyty, ale za to ile w nim serca i emocji. No, dla takiego heavy metalu naprawdę warto żyć. „Metal Is Our Life”!

Tracklista:

01. Angel In Black

02. Kiss Of Death

03. Back From Hell

04. Now Or Never

05. Fight The Fire

06. Eye Of An Eagle

07. Bleed For Me

08. Nuclear Fire

09. Red Rain

10. Iron Fist In A Velvet Glove

11. Fire On The Horizon

12. Living For Metal

Wydawca: Nuclear Blast (2001)

Ocena szkolna: 5+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły