Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Premiera nowości z Zoharum

Zoharum, Rapoon, Blue days, Seeds in The Tide vol. 04, Zenial, Minotaur

Już dziś, 7 grudnia ukażą się ostatnie w tym roku publikacje Zoharum: Rapoon "Blue days" CD, Rapoon "Seeds in The Tide vol. 04" 2CD oraz Zenial "Minotaur" LP. Po trzech znakomicie przyjętych premierowych albumach ("Time-Loop Anomalies" 2012, "To West and Blue" 2013 i "Fall of Drums" 2014) oraz całej serii reedycji i wydawnictw archiwalnych, Rapoon powraca z nowym albumem w barwach Zoharum. "Blue Days" jest jednak nieco innym wydawnictwem od poprzednich.

Podczas gdy na wspomnianych trzech albumach dominowaly długie, powoli rozwijające się kompozycje, tutaj jest ich aż czternaście i najdłuższa ma niecałe osiem minut, a dwie najkrótsze zaledwie czterdzieści sekund. Jest to zapis pomysłów, szkiców, na albumie dominuje zwięzłość, choć wszystkie utwory składają się w jedna całość. Pokazują, że Robin Storey ciągle szuka nowych scieżek artystycznych. Album wydany w kartonowym rozkładanym opakowaniu a'la japońskie repliki winylowe jest limitowany do 500 sztuk.

Wraz z nowym wydawnictwem Rapoona zatytulowanym "Blue Days" Zoharum wypuszcza czwartą część archiwalnej serii "Seeds in the Tide". Podobnie jak w przypadku poprzednich trzech, ten album został podzielony na dwie części. W pierwszej znajdziemy utwory z lat 2005-2007 z kompilacji, z rzadkich, niskonakładowych wydawnictw oraz dodatkowo remiks utworu Rapoon wykonany przez projekt Xela. Ta pierwsza płyta to aż 75 minut różnorodnych nagrań prezentujących projekt Robina Storeya z różnych kątów. Drugi krążek to rejestracja kolejnego koncertu z Rhiz z Wiedniu. Tym razem jest to nieco krótszy zaledwie 45-cio minutowy występ, bardzo spójny, mocno kontrastujący się z pierwszym dyskiem. Podwójny album został wydany w digipaku i jest on ściśle limitowany do 500 sztuk.

Zoharum prezentuje kolejne wydawnictwo winylowe. Tym razem jest to pełnowymiarowy nowy album Łukasza Szałankiewicza aka ZENIALa, który powraca do wytwórni po zeszłorocznej pozytywnie przyjętej płycie ”It Came from Outer Space”, firmowanej jako AABZU (duet z Maćkiem Szymczukiem). ”Minotaur” to 40 minut nagrań, które spodobają się fanom elektroniki poszukującej, jak również również jej współczesnych trendów. Pięć spośród siedmiu kompozycji zostały nagrane podczas drugiej rezydencji Łukasza Szałankiewicza w uznanym sztokholmskim studiu EMS. Dodatkowe utwory to fragment koncertu z Niemiec i kolaboracją z norweskim artystą Jørgenem Knudsenem (współzałożyciela kultowego ambientowego projektu Information).

Album winylowy jest ściśle limitowany do 200 sztuk. Masteringu nagrań ponownie dokonał Marcin Bociński (Legato Recording). Okładkę zdobią zaś obrazy Wiktora Jackowskiego, który jest także autorem projektu graficznego obwoluty. Do pierwszych 100 kopii LP dołączona zostanie płyta DVD.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły