Zabawa w chowanego
Anotherland
Muzyka :

Pierwsza edycja Critical Noise Industry w Katowicach

Critical Noise Industry, Shine, Low Standards, Lugola, Abnormal Sickness, Dethroned

Już niebawem w katowickiej Korbie zrodzi się nowa, świecka tradycja. 21 stycznia w murach tego szacownego przybytku wystartuje pierwsza edycja Critical Noise Industry, nowej imprezy muzycznej, która stawia sobie za cel koncertową promocję nietypowych zjawisk z pogranicza szeroko rozumianego ekstremalnego grania. Jedni nazwą to awangardą, inni sonicznym poqrwieniem, a jeszcze inni w ogóle nie będą chcieli słuchać. Jedno jest pewne, ani typowo, ani kwadratowo nie będzie.

W dziewiczy rejs tej muzycznej łajby wyruszą:

SHINE - robiąca za gwiazdę wieczoru formacja z Bielska-Białej, miasta słynącego z wysokiej klasy wynalazków dźwiękowych. Grają muzykę z pogranicza stoner/doom/psychedelic, a w kartotece maja współudział w Moanaa czy Unipolar Manic-Depressive Psychosis.

LOW STANDARDS - pochodzący z Zabrza przedstawiciele sceny noise/powerviolence. Sami twierdzą, że uprawiają "lo-fi audio terrorism" i z pewnością nie są im obce standardy "D.I.Y.". 

LUGOLA - niewątpliwa ciekawostka wieczoru czyli tarnogórski, jednoosobowy projekt Michała "Neithana" Kiełbasy, znanego  z Whalesong. Jedna z niewielu okazji do sprawdzenia w warunkach koncertu estetyki noise/drone/ambient. 

ABNORMAL SICKNESS - sprowadzeni specjalnie na tę okazję z Katowic patolodzy dźwięku będą czuwać nad nierównościami pod sufitem zgromadzonych. Będą cha-che, walce i rumby, więc "Lepiej idź nazbierać patyków". 

DETHRONED - młodociani adepci metalu śmierci z Zawiercia, dla niepoznaki otworzą koncert w stylu "„Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałam. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję."

CRITICAL NOISE INDUSTRY

21 stycznia 2016 (sobota)

Pub KORBA - Katowice, ul. Złota 1

Start:19:00 

Bilety: 15 zł

Komentarze
Diarmad : Zapowiada się ciekawy koncert... a do Katowic niedaleko...ktoś jeszcze się wyb...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły