Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Out Of Line Festival 2007 w Poznaniu

Już 12 listopada w clubie Blue Note odbędzie się Out Of Line Festival 2007. Po raz pierwszy festiwal zawita poza granice naszych wschodnich sąsiadów. Podczas koncertu wystąpią: Din [A] Tod, Ashbury Heights, Proceed, Spetsnaz oraz Hocico. Dark Planet objęło patronat nad festiwalem. Więcej o zespołach w dalszej części newsa.
Din [A] Tod
Sven i Claudia założyli Din [A] Tod w 2003 roku, znudzeni zespołami, które naśladowały styl "gitara/bas/perkusja". Zakupili pokaźną bazę analogowych syntezatorów, automatów perkusyjnych oraz sprzętu do nagrywania… i zabrali się do pracy. Muzycznie zaczęli od połączenia dźwięków wczesnych lat '80 - takich jak Joy Division i wczesne The Sisters Of Mercy - z minimalistyczną elektroniką, by stworzyć intrygującą i chwytliwą, muzyczną miksturę. Pierwsze demo nagrali w 2004 roku. W tym samym roku zaczęli grywać koncerty. Rok później podpisali kontrakt z Out Of Line Music i wydali swój debiutancki singiel - "Fittingly Enough On 10" Picture Vinyl".

Ashbury Heights
Jeśli należysz do tej grupy osób, które uważają, że elektroniczna muzyka i seksapil są rzeczami, które nigdy nie będą współgrać... wierzymy, że szwedzki, damsko-męski duet Ashbury Heights z łatwością przekona Cię, że jesteś w błędzie. Ta dwójka efektownie połączyła zmysłową erotykę wczesnego new wave z przenikliwością glam, surowym wdziękiem elektro cash oraz dużą dawką analogicznych syntezatorów. Pan i Pani Ashbury wiedzą jak ucieszyć oko dzięki swoim wdziękom osobistym oraz perfekcyjnie przygotowanym wizualizacjom ukazującym męskie i damskie fantazje.

Proceed
Proceed został stworzony w roku 1999 przez André S. i Daniela P i wpływa na całe spektrum dzisiejszej muzyki elektronicznej. W tej wielkiej sferze wpływów grupa połączyła mocne, elektroniczne brzmienie, które możemy zakwalifikować jako EBM/electro. Z twórczością Proceed nie należy kojarzyć prostego sukcesu opartego na kopiowaniu już istniejących dźwięków, ale na łączeniu wylansowanych tworów w nowe aranżacje.

Spetsnaz
Mocne uderzenie EBM w postaci Spetsnaz powstało w Örebro w Szwecji w 2001 roku. Założycielami byli Stefan Nilsson i Pontus Stålberg. Z potężnymi wokalami, szaleńczą linią basu oraz okrutnym uderzeniem, Spetsnanz posiada agresję i melodię by być łącznikiem między ciężką sceną elektroniczną a sceną pop.

Hocico
Hocico to meksykański zespół grający połączenie industrialu z harsh-electro i EBM. Początkowo w 1992 roku nazywał się Hocico de Perro co znaczy ni mniej ni więcej "ryj psa". Od 1993 roku zespół funkcjonuje pod nazwą Hocico.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł, w dniu koncertu: 60 zł.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły