Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Night Of Terror po raz 32

Night Of Terror, Night Of Terror 32, black metal, death metal, Necrosadist, Infernal Stench of Blasphemy, Hate Them All, Truchło Strzygi, Gilotyna

Po raz pierwszy w tym roku, a po raz trzydziesty drugi w ogóle Śląskiem zawładnie Noc Terroru. Na sobotę 11 marca 2017 roku Organizatorzy tej cyklicznej jak wszyscy diabli imprezy przyszykowali wyjątkowo staroszkolny skład, któremu w murach katowickiej Korby przewodniczyć będzie Necrosadist. Wydana dwa lata temu EP'ka "Infernal Stench of Blasphemy" to namacalny dowód znakomitej formy tej black/thrashowej bandy. Nie spoczywają jednak na laurach, bo według zapowiedzi zespołu, zaraz po katowickim koncercie wchodzą do studia w celu nagrania nowego materiału. 

Jako, że Necrosadist swoimi poprzednimi koncertami na Śląsku, w tym zeszłorocznym w ramach Black Silesia Festival przed Archgoat i Throneum, udowodnili niezbicie, że wiedzą, o co chodzi w ekstremalnym metalu, należy oczekiwać, że po ich koncercie pozostanie jedynie posprzątać zwłoki.

Bezpośrednio przed nimi swoje sztandary rozwinie śląski Hate Them All, znany choćby z doskonałej płyty "Last Feast with the Beast" i wielu pomniejszych wydawnictw. Enigmatyczny twór ekstremalny swoim spojrzeniem na obskurny black metal nie bierze jeńców, o czym przekonali katowicką publikę już nie raz. Reszta do sprawdzenia na żywo.

Przed Ślązakami na scenie zamelduje się jeszcze bardziej enigmatyczna formacja z Raszyna, ukrywająca się pod nazwą Truchło Strzygi. Katowicki koncert będzie jednym z ich pierwszych w ogóle, więc zalecamy sprawdzić, ile jest prawdy w stwierdzeniu, że uprawiają sport zwany Pierwszą Falą Black Metalu oparty na umiłowaniu Hellhammer i pierwszych wydawnictw Sepultury.

Koncert otworzy gliwicka Gilotyna, której zasadniczo nie należy mylić z równie thrashową, nieżyjąca już Gilotyną z Bielska-Białej. Głoszą "mowę nienawiści", czego dowodem ciepła jeszcze płyta pod tym samym tytułem. "Hate Speech" to kawał dobrze zagranego thrash metalu na wysokich obrotach, więc w wydaniu koncertowym również nie będzie litości.

Ponadto, ponownie zapowiada się, że Noc Terroru będzie dobrym pretekstem do cotygodniowego zjazdu sklepikarzy muzycznych, zatem portfele warto wypchać czymś więcej niż tylko zużytymi biletami KZK GOP i paragonami z McDonalda.

NIGHT OF TERROR 32

Pub KORBA, ul. Złota 1, Katowice

11 marca 2017, sobota

start: 19:30, wjazd 15 zł

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły