Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Narsilion na Dark Pleasure Nights

Legendarny hiszpański zespół neofolkowy Narsilion zagra w ramach Dark Pleasure Nights 2011. Na zamku w Grodźcu grupa wystąpi z ekskluzywnym koncertem akustycznym w sali zamkowej w ostatni weekend września. Będzie to pierwszy koncert zespołu w Polsce i specjalnie na tę okazję muzycy Narsilion przylecą z Barcelony do naszego kraju.

Narsilion (co znaczy w wolnym tłumaczeniu "hymn księżyca i słońca") został założony w  roku 2000. Zespół łączy elementy muzyki klasycznej, folkowej i darkwave. W roku 2006 zespół wydał album "Arcadia", który trafił na światowe listy przebojów od Europy do Stanów Zjednoczonych. Magazyn muzyczny "Orkus" ocenił to wydanie 10 punktami na 10 możliwych. Niemiecka wytwórnia Black Rain szybko się zainteresowała zespołem, co zaowocowało podpisaniem umowy i wydaniu w roku 2007 płyty "Enmig del silenci". W maju tego samego roku zespół wystąpił na Wave Gotik Treffen w legendarnym teatrze "Schauspielhaus". Rok później ukazał się album "Namarie". Utwór "A Night in Fairyland" stał się hitem nie tylko w scenie neofolkowej.

Narsilion przedstawi na Dark Pleasure Nights materiał ze swojej nowej płyty - "Elenna-Nore", która ukaże się 6 czerwca. tego roku Koncert akustyczny w sali zamkowej jest limitowany na 250 miejsc.

Oficjalna strona zespołu: www.narsilion.com

Komentarze
yggdrasil : Cholera tyle zajebistych koncertów a tak mało pieniędzy i czasu :-(
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły