Ohlsson
Paradoks
Muzyka :

Nadja na pięciu koncertach w Polsce

Kanadyjski, eksperymentujący z muzyką alternatywną, duet Nadja ponownie zawita do Polski. Tym razem zespół zagra aż w pięciu miastach zaczynając 17 czerwca wizytą w Krakowie, grupa kolejno odwiedzi Poznań, Warszawę, Gdynię oraz Szczecin. Założona w 2003 roku  przez Aidana Bakera Nadja była pierwotnie solowym przedsięwzięciem. Dopiero w 2005 roku dołączyła do niego Leah Buckareff celem przeniesienia studyjnych nagrań na scenę. Występy Nadji supportować będzie Thisquietarmy - ambientowo-dronowy projekt Erika Quacha z montrealskiej formacji Destroyalldreamers.
Koncerty:

17.06 - Kraków, Klub Re (szczegóły)
18.06 - Poznań, Pod Minogą (szczegóły)
19.06 - Warszawa, UFA (szczegóły)
20.06 - Gdynia, Ucho (szczegóły)
21.06 - Szczecin, Alter Ego (szczegóły)

Zespoły:

Nadja [experimental/drone - Kanada]

Nadja to duet z Toronto tworzony przez Aidana Bakera oraz Leah Buckareff grających muzykę łączącą elementy eksperymentalne, dronowe, ambientowe i doom metalowe. NADJA ma na koncie wiele albumów wydanych m.in. w takich wytwórniach jak Alien8 Recordings [ca], The End Records [usa], Conspiracy Records [be] czy Foreshadow [pl]. Wielokrotnie koncertowali w Ameryce Północnej i Europie występując np. na takich imprezach jak Roadburn, FIMAV oraz SXSW.
www.nadjaluv.ca
www.myspace.com/nadjaluv

thisquitearmy [Ambient/Shoegaze/Experimental - Kanada]
Thisquietarmy to ambientowo-dronowy projekt Erika Quacha z montrealskiej formacji Destroyalldreamers. Bazujące na gitarze dźwiękowe eksperymenty Erika przekraczają modne dronowe konwencje dzięki postawieniu na atmosferyczne, pozbawione typowego dla tego stylu chłodu, struktury dźwiękowe, które nakładając się warstwami, pochłaniają wątłe melodie zatapiając się w morzu hałasu.
www.myspace.com/thisquietarmy
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły