Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Mortician - Chainsaw Dismemberment

Chainsaw Dismemberment, Mortician, death metal

„Chainsaw Dismemberment” jest pierwszą płytą Mortician, z którą się zetknąłem i z miejsca zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Czegoś takiego to jeszcze nie słyszałem. Niesamowicie niski i wytłumiony death metal pobił wszystko co do tej pory znałem. Dodatkowo cała otoczka i tematyka sprawiły, że stał się to dla mnie najbardziej brutalny i niezrównoważony psychicznie zespół na świecie. Wystarczy zresztą spojrzeć na zdjęcia. Z upodobaniem więc, kolejne razy, dawałem się ćwiartować na dwadzieścia osiem krwistych kawałków.

 

Taka jest koncepcja. Utwory są króciutkie, choć wyjątkowo, dwa sięgają prawie czterech minut. Między nimi znajdują się wstawki z horrorów. Niektóre klimatyczne z rosnącym napięciem, w innych od początku dzieje się straszna rzeź. Czasem są tematycznie powiązane z tekstem następnego numeru. To tak co do jakiegoś konkretnego miejsca akcji, lub sprawcy danej zbrodni, bo same teksty, podobnie jak piosenki, są praktycznie wszystkie takie same i kręcą się wokół odrąbywania, wyrywania, miażdżenia i wypływania poszczególnych narządów i części ciała.

Zazwyczaj jak zaczyna się kawałek to zaraz sru, lecimy ile wlezie, a w tle porykuje bardzo niewyraźny i rozmazany bełkot. Czasem są do tego zwolnienia, czasem różne wstawki basu, który ma totalnie destrukcyjne brzmienie. Perkusja zaś albo taranuje wszystko w ultra szybkim, szalonym tempie, albo wybija rzeźnickie umpa umpa. Wszystko by było idealnie gdyby nie jeden dość istotny szczegół. Otóż nie ma tu żywego perkusisty, tylko jest automat i co gorsza to niestety słychać. To jest jednak duża wada, bo w końcu to jest death metal i polega na tym, żeby go zagrać, a nie wytworzyć na komputerze.

Mimo to, cała ta psychopatyczna rzeźnia prezentuje się bardzo przyzwoicie. Utwory, choć podobne do siebie, są tak skonstruowane, że przyjemnie się ich słucha. Jatka jest totalna, a o to przecież chodziło.

 

Tracklista:

01. Stab

02. Fleshripper

03. Drowned In Your Blood

04. Mass Mutilation

05. Mauled Beyond Recognition

06. Rabid

07. Bloodshed

08. Decayed

09. Final Bloodbath

10. Island Of The Dead

11. Brutalized

12. Slaughtered

13. The Crazies

14. Silent Night, Bloody Night

15. Chainsaw Dismemberment

16. Psychotic Rage

17. Funeral Feast

18. Wolfen

19. Dark Sanity

20. Camp Blood

21. Tormented

22. Slaughterhouse (Part II)

23. Barbarian

24. Rats

25 Matter Tenebrarum

26 Splattered

27 Obliteration

28 Lord Of The Dead (Mortician Pt II)

Wydawca: Relapse records (1999)

Ocena szkolna: 4+

Komentarze
zsamot : Nudziła mnie ta płyta, bez dodatków klimatycznych to zwykła kupa h...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły