Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Moon - Daemon's Heart

Moon, Cezar, Christ Agony, Docent, Vader, Daemon’s Heart, death metal, black metal

Moon został założony w 1996 roku, jako projekt Cezara z Christ Agony i Docenta z Vader. Zadebiutowali płytą „Daemon’s Heart”, która stanowi ciekawe połączenie melodyjności tego pierwszego i szybkości drugiego. Kompromis, który udało się osiągnąć, w połączeniu z efektownymi kompozycjami, daje przyciągający i spektakularny rezultat.

Styl Cezara jest tu bardzo mocno rozpoznawalny, ale gdyby to była płyta Christ Agony to trwałaby z połowę dłużej. Docent jednak nie daje melodiom się rozjeżdżać i swoją grą na perkusji kondensuje je do zwartych w formie sentencji. Utwory są szybkie, choć płynne i wzbogacone klawiszami. Muzyka na pograniczu death i black metalu jest nasączona diabelskością i intensywna. Taki „Scorn” zaczyna się istną ścianą dźwięku, z której po chwili wyłaniają się solówki. Cały numer jest błyskawicą tnącą czarne niebo. Z kolei następujący po nim i kończący płytę, „Unholyblood” kosi niczym rozpędzony walec w polu żyta. Szaleńcze prędkości rozwija też krótki, instrumentalny „Sacrifice”.

Wokalnie utwory zbudowane są na prostych i powtarzających się motywach. Stają się one przez to chwytliwe i łatwo przyswajalne. Takie „The Suffering”, „The Shining” czy „Daemon’s Heart” robią wrażenie i pozostają w pamięci.

Pomimo szybkości muzyka Moon ma swój specyficzny klimat. Czuć tu tą szatańską aurę i czarną harmonię duszy. Dla obu muzyków jest to coś innego niż tworzyli w swoich podstawowych zespołach i obaj potrafili wnieść do tej spółki swoją niepowtarzalną część, razem tworząc coś wyjątkowego.

Tracklista:

1. The Shadow
2. The Suffering
3. Confession
4. The Shining
5. Daemon's Heart
6. The Curse
7. Sacrifice
8. Scorn
9. Unholyblood

Wydawca: Pagan Records (1997)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły