Ohlsson
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Metal Doctrine Festival 2017

Metal Doctrine Festival 2017, death metal, black metal, Dragon, Christ Agony, Besatt, Inferno, Bottom, Offence, Fetor, Spatial

Dzięki wspólnym wysiłkom włodarzy miejskich i śląskich fanów ciężkich brzmień w piątek, 28 lipca 2017 roku na terenie przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich wystartuje pierwsza edycja Metal Doctrine Festival. Przyświecający organizatorom cel ożywienia życia koncertowego w Piekarach Śląskich oraz promocji miasta wśród przybyłych gości uświetnią występy uznanych w kraju i świecie formacji. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Wśród gwiazd festiwalu można wyliczyć:

DRAGON - legendarna śląska formacja thrash metalowa, która w latach 80-tych należała obok KAT czy TURBO do ścisłej czołówki ciężkiego grania w Polsce. Liczne występy na Metalmanii w katowickim Spodku, a przede wszystkim znakomite płyty ze słynną "Hordą Goga" na czele przysporzyły zespołowi grono wiernych fanów, które również i dziś daje o sobie znać, przyjmując entuzjastycznie występy zespołu wracającego do aktywności koncertowej po latach uśpienia.

CHRIST AGONY - zespół będący jednym z prekursorów black metalu w Polsce, działając nieprzerwanie od 1990 roku, dorobił się statusu formacji kultowej. Autorzy pomnikowej wręcz dla historii polskiego metalu płyty "Moonlight" i wielu innych, znakomitych albumów nie tracą formy, czego dowodem niegasnąca popularność koncertów formacji pod wodzą Cezarego "Cezara&quot" Augustynowicza.

BESATT - pochodząca z Bytomia formacja od ponad ćwierć wieku z powodzeniem buduje na świecie solidną markę polskiego black metalu. Dziewięć świetnie przyjętych przez krytykę muzyczną albumów studyjnych, masa pomniejszych wydawnictw oraz liczne koncerty w Polsce i za granicą, w tym m.in. w Ameryce Południowej, ugruntowały Besatt miejsce w panteonie polskiego metalu.

INFERNO - czeski towar eksportowy pod wodzą charyzmatycznego wokalisty Tomaša Trombika to jedna z ważniejszych w naszej części Europy grup black metalowych. Ponad 20 lat działalności, ponad 30 wydawnictw na koncie i niegasnąca popularność koncertów Inferno to gwarant znakomitego występu Czechów.

Ponadto podczas festiwalu zaprezentują się Śląskie zespoły metalowe, które swoim dotychczasowym dorobkiem pokazały najwyższą jakość i niemałe uznanie polskich fanów metalu:

BOTTOM - działający od 1995 roku zespół z Rogoźnika od lat serwuje thrash/groove metal na wysokim poziomie. Dorobili się jak dotąd kilku albumów studyjnych, z czego najnowszy "Psychofilia", wydany został w kwietniu 2017 r. przez Deformeathing Production i zbiera bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej.

OFFENCE - zafascynowany szwedzką szkołą death metalu zespół z Bytomia dwoma płytami, wydanymi przez zasłużoną polską wytwórnię Mad Lion Records udowodnił już, że ma poważne zamiary muzyczne, a nieokrzesana ekspresja koncertów Offence znana jest już w  całym kraju.

FETOR - przedstawiciele niszowego w Polsce gatunku slam death metal okazali się niemałą sensacją na polskim rynku muzycznym. Ich debiutancka płyta "Abandoned Hope", wydana przez brytyjską wytwórnię Rotten Music, z powodzeniem depcze po piętach takim tuzom gatunku jak Kraanium czy Devourment, również w wydaniu koncertowym.

SPATIAL - pyskowicki zespół uprawiający melodyjny death metal, swoją popularność na Śląsku zawdzięcza przede wszystkim licznym koncertom u boku m.in. TSA, Horrorscope, Closterkeller czy Hate oraz festiwalowi "Niech cisza milczy", którego są współorganizatorami. Ich debiutancka płyta "Silence" ukazała się nakładem Metal Scrap Records z Ukrainy.

METAL DOCTRINE FESTIVAL

28 lipca 2017, godz. 14:30

Piekary Śląskie - Kopiec Wyzwolenia

Zagrają: Dragon, Christ Agony, Besatt, Inferno, Bottom, Offence, Fetor, Spatial

Wstęp bezpłatny

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły