Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Maze Of Torment - Faster Disaster

Pehr Larsson, Faster Disaster, thrash metal, Maze Of Torment, Peter Jansson, death metal, Erik Sahlström

„Faster Disaster” to druga płyta szwedzkiego Maze Of Torment. W porównaniu z jedynką skład rozszerzył się o basistę Petera Janssona, tym samym Pehr Larsson ustąpił z tego stanowiska koncentrując się na wokalu.

Jest to niewiele ponad półgodzinna dawka szybkiego i wściekłego thrash/death metalu ujętego w dziewięć kawałków. Gitary szarpią do przodu częstując słuchacza prostymi i dość szablonowymi rozwiązaniami. Wokal jest krzykliwy, thrashowy, nie jest to growling, choć Pehr potrafi trochę zachrypieć, a także incydentalnie użyć czystego głosu. Niestety nikt nie pouczył go, że takich słów jak justice albo join nie czyta się przez jot, ale na szczęście są to szczegóły, które trzeba wyłapać i w normalnym słuchaniu nie rzucają się w uszy.

Jak już wspomniałem wszystko jest raczej przewidywalne i pędzące na oślep, ale to jest konwencja tej muzyki i jak ktoś lubi takie granie to powinien być zadowolony bo Maze Of Torment czyni swoją robotę w bardzo przyzwoity sposób. W utworach znajduje się miejsce na gitarowe granie, są też i solówki. Płyta utrzymana w thrash metalowych standardach, dobrej jakości, tylko po prostu nie wyróżniająca się.

Ostatni „Bite The Dust” jest kawałkiem innym od pozostałych, brzmi bardziej punkowo i w ogóle sprawia wrażenie jakby był jakimś coverem, choć tak wcale nie jest. Dodatkowo na wokalu pojawia się Erik Sahlström, późniejszy członek zespołu, co jeszcze bardziej wyróżnia ten numer.

„Faster Disaster” to płyta na pewno godna polecenia, jednak raczej tylko tym, którzy kochają metal i nie przeszkadza im, że to czego słuchają nie różni się zbytnio od innych projektów w podobnej stylistyce.

Tracklista:

1. The Reality
2. Five Inch
3. Dead Soul
4. Horror Visions
5. The Ancient Treasure
6. Faster Disaster
7. The Devil's Kill
8. Hide The Light
9. Bite The Dust

Wydawca: Iron Fist Productions (1998)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły