Mass Kotki
Ohlsson
Zadra
Encyklopedia :

Mass Kotki

Mass Kotki, electro, punk rock
Mass Kotki - zespół grający muzykę pop wymieszaną z punk rockowymi rytmami. Zespół stonowi łódzko - warszawski żeński duet: Lady Electra (instrumenty klawiszowe) oraz Katiusza (gitara basowa).

Zespół bawi się image'em; na scenę potrafi wejść przebrany za panny młode, księżniczki, dziwki, kury domowe. Dziewczyny spotkały się przez przypadek na koncercie w Rzeszowie zimą 2001 roku. Oprócz klawiszy i gitary basowej pojawia się automat perkusyjny a czasem inne instrumenty. W tekstach dziewczyny atakują pornografię lub ironizują z przypisywanych kobietom ról społecznych.

Tyle oficjalnych widomości. Zespół został wypromowany przez wytwórnie Emancypunx - projektu polskiej grupy anarchofeministycznej KDP (Kobiety Przeciwko Dyskryminacji i Przemocy).

Jak sama nazwa wskazuje zespół jest maskotką wielu festiwali gdzie dołączany jest na doczepkę gdy organizatorom kończy się wyobraźnia. Zespół od początku swego istnienia nagrał zaledwie jedną płytę ale zfeminizowane nastolatki mogą już kupić koszulki tej wielkiej gwiazdy. Grupa zdobywa popularność głownie za wschodnimi granicami gdzie znajomość zarówno polskiego jak i angielskiego (w którym zdecydowanie dziewczyny nie powinny śpiewać) nie jest najważniejszym atutem. Jak na gwiazdę przystało zespół zdołał już odwołać parę koncertów w Polsce ze względu na złe nagłośnienie.

Skład:

Lady Electra - wokal, instrumenty klawiszowe
Katiusza - wokal, gitara basowa

Dyskografia:

01. Choć Zobaczyć (2005)
02. Miau Miau Miau (2008)

Oficjalna strona internetowa: www.mass-kotki.net
MySpace: www.myspace.com/masskotki

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły

Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło
kurs excel online Kurs Excel dla zupełnie początkujących. 25 maj 2011.
iexcel.pl