Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Magnus - I Was Watching My Death

Ponad półtora dekady temu mieliśmy w kraju dwa zespoły, które powinny były zaistnieć na światowym rynku, ale niestety nie dane im to było i dość szybko skończyły swój żywot. Pierwszym z nich był Armagedon, a drugim Magnus.
To właśnie ten drugi z nich prezentował ciekawszą muzykę, pomimo, że chyba był nieco mniej zachwalany. "I Was Watching My Death" to ogniście zagrany thrash/death, w którym aż roi się od solówek, szybkich, ciętych riffów i arcyciekawych przejść perkusji. Rozbrzmiewają tu echa Morbid Angel, Napalm Death, Vader oraz Sodom, gdyż pomimo swojej techniczności, sporo motywów jest powtarzanych, a muzycy Magnus nie stronią od ucieczki w prostsze rytmy. Efekt końcowy jest taki, że dostaliśmy naprawdę zróżnicowany, ale i zarazem świetnie zagrany materiał.

Niestety świat nie jest taki piękny. Dobry wizerunek zostaje mocno nadszarpnięty przez dość marnej jakości growling, w którym wokalista dość często ucieka się do burczenia. Słychać, że ta sztuka nie została dobrze opanowana, gdyż bardzo często ów growling przypomina niechlujny thrashowy wokal, bądź też nawet core'owy. Za sprawą gardłowego muzyka traci tu często deathowy charakter. Prawdziwym jednak mankamentem jest słabiutkie brzmienie. Wszystkie instrumenty są schowane w tle i jedyne co słyszymy na pierwszym planie to wokal i solówki.

Niestety dwa elementy wystarczyły, aby dość skutecznie zniechęcić słuchacza do częstszego sięgania po "I Was Watching My Death". Szkoda, bo muzycznie jest to naprawdę materiał światowej klasy, który gdyby był dobrze wyprodukowany mógłby zyskać uznanie za granicą. Magnus tymczasem przepadł na rynku, gdyż krajowe warunki nie pozwoliły młodym muzykom na wypromowanie się. Zostaje jedynie wracać nam do omawianej płyty i delektować się pysznym death metalem.

Tracklista:

01. Psychoses
02. Opresor
03. The Dictator
04. Gods Of Crime The Dictator
05. Hackenkreuz
06. Terminator
07. Sneering Whisper
08. I Was Watching My Death
09. That Is The Reason I'd Like You To Die...
10. A Way To The Cross
11. Ragnarök

Wydawca: Blackened Records (1992)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły