Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Madmans Esprit na jedynym koncercie w Polsce

Madmans Esprit, Sacrimonia, symphonic black metal, Forest Whispers, black metal, post black metal

26 kwietnia 2019 roku w warszawskim klubie VooDoo Club na jedynym koncercie w Polsce wystąpi koreańsko - niemiecki post black metalowy projekt Madmans Esprit. Tego wieczoru na scenie wspierać go będą lokalne zespoły: Sacrimonia (symphonic black metal) i Forest Whispers (black metal), a po koncertach afterparty w klimacie rock / metal / visual kei / poprowadzi szwedzki gość specjalny - DJ Lunacy.

Madmans Esprit to post black metal + visual kei z siedzibą w Seulu i Berlinie. Zespół wydał swój pierwszy album, "NACHT" w 2014 roku. Ich nowa płyta 무의식의의화' (Conscientization of undomciousness) została wydana w październiku 2018 roku. W "NACHT" zespół połączył różne sub-gatunki black metalu z shoegazingowo-gitarowymi melodiami w neoklasycznym sensie i emocjonalnym, czasem nawet operowym czystym wokalu, którego można się było spodziewać po japońskich zespołach visual kei. Album zapewnia dużą dynamikę emocji. Od ludowej gitary nylonowej po samobójczy lo-fi black metal, ciemność wstrzymuje oddech i wybucha płaczem. 

Po tym, jak zespół przeniósł się do Berlina, z powodzeniem koncertowali w Europie, w tym w Sztokholmie, w Szwecji w 2017 roku. Wraz z wydaniem 무의식의의식화', mieli azjatycką trasę koncertową. W porównaniu do NACHT, nowy album ma znacznie szersze wpływy z różnych gatunków, można nawet poczuć lekki zapach z post-punka i indie rocka, trochę z Radiohead. Jest to wciąż bardzo depresyjna i mroczna, agresywna muzyka, ale jak żółty w Van Gogha może być bardzo smutny, spektrum emocji na albumie ma bardzo szeroką gamę kolorów na swój sposób. Niektóre części, takie jak kanon wokalny w utworze, "a day in black" i grindcoreowe instrumenty, współistniejące z emocjonalną fugą w "악마 들의 무도회" pokazują, że zespół jest całkowicie nieustraszony, aby dekonstruować gatunki, aby wyrazić swoją koncepcję DSBP - „depressive suicidal blackened pop“. 

SACRIMONIA - Warszawa, PL

Kwartet z Warszawy grający symfoniczny black metal. Zadebiutował w 2016 roku EPką "New World Ascension".

FOREST WHISPERS - Błonie, PL

Powołany jako jednoosobowy projekt muzyczny w 2013 roku inspirowany black metalową sceną z lat '90. Wreszcie po kilku latach zespół rozpoczyna granie na żywo promując swój najnowszy album "Arkany Zniewolenia".

DJ LUNACY - Stockholm, Sweden

Rezydent Sztokholmskiego Visual Kei / J-rock'owego klubu "Lunacy". Od 12 roku życia zafascynowany sceną Visual Kei, organizator licznych imprez i spotkań poświęconych temu gatunkowi. Wielbiciel starych brzmień jak i nowej fali.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły