Castle Party 2018
Paradoks
Muzyka :

Lost Soul powraca z "Atlantis"

Lost Soul, death metal, Luna Ad Noctum, Lilla Veneda, black metal

Lost Soul powiększyło właśnie swój dorobek o "Atlantis: The New Beginning" - pierwszą od sześciu lat pozycję zawierającą całkowicie nowy materiał. Promocję w Polsce zacznie 9 stycznia koncertem we wrocławskim klubie Ciemna Strona Miasta. Deathmetalowe Lost Soul zostało założone w 1990 r. we Wrocławiu przez gitarzystę i wokalistę Jacka Greckiego, perkusistę i tekściarza Adama Sierżęgę oraz basistę Tomasza Fornalskiego.

Od 2006 r. jedynym członkiem oryginalego składu pozostającym w grupie jest pierwszy z nich. W latach 2000-2009 zespół wydał cztery albumy studyjne - "Scream of the Mourning Star", "Übermensch (Death of God)", "Chaostream" i "Immerse in Infinity" - w większości przyjęte co najmniej dobrze. Dwie dekady działalności podsumował w 2013 r. kompilacją "Genesis - XX Years of Chaoz".

W tym samym roku zespół rozpoczął prace nad piątym albumem. Owo najnowsze dzieło, zatytułowane "Atlantis - The New Beginning", jest już dostępne w sprzedaży. Ukazało się 30 października nakładem Apostasy Records, a poza Greckim w składzie Lost Soul znajdują się obecnie gitarzysta Marek Gołaś, basista Damian Czajkowski i perkusista Asmodeus Draco Dux.

Pierwszy polski koncert promujący album ma się odbyć 9 stycznia 2016 r. w klubie Ciemna Strona Miasta we Wrocławiu. Jako support wystąpią blackmetalowe, pracujące nad nowym EP Luna Ad Noctum oraz mające w dorobku tylko jednego długograja Lilla Veneda. Bilety po 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły