Ohlsson
Killing Joke
Recenzje :

Lock Up - Hate Breeds Suffering

Lock Up, Peter Tägtgren, Tomas Lindberg, Hate Breeds Suffering, death metal, grindcore, Pleasures Pave Sewers, punk rock, Mystic Production

Na drugiej płycie supergrupy Lock Up doszło do wymiany wokalisty, choć w dalszym ciągu w zespole pozostał szwedzki akcent, bowiem Petera Tägtgrena zastąpił Tomas Lindberg. Ciężko powiedzieć, który z nich wypadł lepiej, bo obaj spisali się znakomicie, a ich głosy są nawet podobne. Zmian nie ma co się doszukiwać też w muzyce. Lock Up w dalszym ciągu pędzi z prędkością światła, swój set szatkuje na kilkanaście błyskawicznych utworów i kończy parę sekund przed wybiciem pół godziny.

Nie trzeba chyba dodawać jak bardzo jest to dopracowane. Każde uderzenie jest słyszalne, choć naprawdę dużo tu istnych zalewów perkusyjnych, które budują nieprzebytą ścianę dźwięku. Przejścia na bębnach maja piorunującą szybkość, a do tego talerze tworzą dźwiękowe bariery. Idealnie współgra to z druzgoczącym basem, któremu gitary często dają się wyłonić i  wraz z perkusją, bądź solo, zmiażdżyć swoim buldożerowym brzmieniem.

Oczywiście nie mogłoby być inaczej, żeby nie szalały również gitary. To nie jest techniczne granie z solowymi popisami, a raczej ekstremalna młócka, ale riffy oczywiście są zabójcze. Dominuje w nich deathowy brud, grindowa jatka, ale zdarza się i punkowa skoczność. Mimo całej jakości i klasy tego wydawnictwa, uważam jednak, że nie udało się stworzyć kawałków na miarę „Pleasures Pave Sewers” i kompozycyjnie dwójkę stawiam ciutkę niżej od debiutu.

Nie znaczy to wcale, że ma tu fajnych, przebojowych numerów. „Feeding On The Opiate”, „Hate Breeds Suffering”, „Catharsis”, “The Jesus Virus”, “High Tide In The Sea Of Blood” i pewnie jeszcze kilka innych to również są szlagiery, a instrumentalnie przez cały czas panuje mistrzostwo.

Klimat utrzymany jest również w okładce. Ogień piekielny, cycki i pentagramy wyznaczają stylistykę Lock Up i wzmacniają siłę muzycznego przekazu. A, że w trackliście kasety Mystic Production pomylono kolejność utworów, to kto by się przejmował.

Tracklista:

01. Feeding On The Opiate

02. Castrate The Wreckage

03. Violent Reprisal

04. Detestation

05. Retrogression

06. Slaughtereous Ways

07. Dead Seas Scroll Deception

08. Hate Breeds Suffering

09. Catharsis

10. The Jesus Virus

11. Broken World

12. Horns Of Venus

13. High Tide In A Sea Of Blood

14. Cascade Leviathan

15. Fake Somebody / Real Nobody

16. The Sixth Extinction

Wydawca: Nuclear Blast (2002)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły