Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Les Discrets

Les Discrets, post rock, post-rock, shoegaze, post black metal, Alcest, Amesoeurs, Phest, Septembre Et Ses Dernieres Pensées, Whom the Moon a Nightsong Sings, Arctic Plateau, Ariettes oubliées...Projekt powstał w 2003 roku i został założony przez multiinstrumentalistę Fursy'ego Teyssiera znanego z działalności w formacjach Phest czy Amesoeurs. Les Discrets miało być z założenia muzycznym projektem pobocznym Fursy'ego, który to również wyrażał swoją artystyczną twórczość jako ilustrator. Szybko do składu przyłączyli się inni Francuzi - perkusista Winterhalter oraz Audrey Hadorn (wokal, teksty), a sam zespół podpisał w kwietniu 2009r. kontrakt na wydanie pięciu albumów z niemieckim labelem Prophecy Productions.

Les Discrets jeszcze w grudniu tego samego roku wypuściło EP-kę w formie splitu wraz z innym francuskim projektem - Alcest. W marcu 2010r. ukazała się debiutancka, długogrająca płyta Les Discrets, zatytułowana "Septembre Et Ses Dernieres Pensées". Znalazła się na niej muzyka oscylująca w klimatach post-rockowo/shoegaze.

Zarówno Fursy, jak i Winterhalter, to również byli członkowie teraz już nieaktywnego Amesoeurs. Sam Fursy na przez jakiś czas grał jako muzyk sesyjny w Alcest, gdzie Winterhalter jest pełnowymiarowym perkusistą od 2009r.

W trakcie przygotowywania materiału na kolejne wydawnictwo kompozycje Les Discrets pojawiły się na kompilacji "Whom the Moon a Nightsong Sings" oraz splicie EP z zespołem Arctic Plateau w 2011r.

Nowa płyta zespołu powinna pojawić się w 2012r. i będzie nosić tytuł "Ariettes oubliées...".


Dyskografia:

1.   Les Discrets / Alcest (Split EP - 2009)
2.   Septembre et Ses Dernieres Pensées  (LP - 2010)
3.   Whom the Moon a Nightsong Sings (Kompilacja - 2010)
4.   Les Discrets / Arctic Plateau (Split EP - 2011)
5.   Ariettes oubliées... (LP - 2012)


Strony zespołu:
www.lesdiscrets.com
myspace.com/lesdiscrets

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły