Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Laibach w tym roku w Polsce

Kultowa słoweńska grupa Laibach, będąca jednym z najbardziej oryginalnych zespołów industrialowych, w tym roku odwiedzi Polskę. Koncert odbędzie się 20 grudnia w Krakowie w klubie Studio. Informacja ta pojawiła się na oficjalnej stronie formacji w portalu MySpace (www.myspace.com/laibach). Koncert w Polsce jest jednym z wielu występów światowego tournee podczas którego Laibach promuje swój ostatni krążek, "Volk" wydany w październiku 2006 roku. Ostatni koncert zespołu w Polsce odbył się 10 grudnia 2006 roku w Warszawie, w klubie Palladium.
Zespół prócz stałego, czteroosobowego składu, na trasie poszerza się o kilku dodatkowych muzyków, którzy będą obecni także w Polsce. Laibach w swojej ponad dwudziestopięcioletniej historii często gościł w naszym kraju a każda taka wizyta była artystycznym wydarzeniem.

Podczas koncertu w Krakowie grupa zaprezentuje spory repertuar z ostatniego krążka, czyli mi.n. własne wersje hymnów narodowych takich krajów, jak: Rosja, Wielka Brytania, USA, Izrael czy Watykan. Wśród 14 kompozycji pojawił się także hymn "państwa" NSK, jakie założyli cżłonkowie zespołu Laibach. Nie zabraknie też utworów z wcześniejszych płyt.

Oficjalna strona internetowa: www.laibach.nsk.si
MySpace: www.myspace.com/laibach
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły