Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Korpiklaani na czterech koncertach w Polsce

Korpiklaani, Skálmöld, folk metal, viking metal, thrash metal, Noita

Korpiklaani, fińskie gwiazdy folk metalu szczególnie upodobały sobie Polskę i wracają do nas na cztery koncerty. Czy to za sprawą wysokiej jakości narodowych trunków, a może szczególnie żywiołowej publiczności, ważne, że Leśny Klan regularnie odwiedza nasz kraj, zaliczając prawie wszystkie prestiżowe festiwale rockowe. Towarzyszyć im będzie równie dziarska i lubująca się w wyskokowych napojach ekipa islandzkich wikingów ze Skálmöld. Imprezowy rajd po polskich klubach rozpocznie się 24.10 w gdyńskim Uchu, a zakończy 4 dni później w katowckim Mega Klubie, po drodze zahaczając o warszawską Proximę i wrocławskie Alibi. 

Korpiklaani (Finlandia, Nuclear Blast)- folk metal

Powstali w 2002 roku w Finlandii. Po początkowych komplikacjach związanych z nazwą formacji, w 2003 roku, nakładem Napalm Records wydali debiutancki album „Spirit of the Forest”. Rok 2004 zaowocował sporymi zawirowaniami w składzie, jednak w 2005 światło dzienne ujrzał kolejny krążek „Voice of Wilderness”. Ten okres w twórczości zespołu znamionuje zwrócenie się ku bardziej metalowemu brzmieniu, okraszonemu rockowym hedonizmem. Efektem jest wydana w 2007 roku płyta „Tervaskanto”. Rok później ekipa pod wodzą Jonne Järvelä zmieniła wytwórnię na Nuclear Blast, by rok po roku nagrać ciepło przyjęte „Korven Kuningas” i „Karkelo”. Rok 2011 to kolejny studyjny album „Ukon Wacka”, ostatni nagrany z udziałem Jaakko Lemmetty, który musiał opuścić załogę z powodów zdrowotnych. Jego miejsce zajął Tuomas Rounakari. Zasileni nowymi pomysłami w 2012 nagrali album „Manala”. Jego wydanie opóźniło się jednak z powodu odejścia akordeonisty Juho Kauppinena, którego zastąpił Sami Perttula. Już z nim w składzie w maju 2015 roku wydano, ostatni jak dotąd, krążek „Noita”.

Skálmöld (Islandia, Napalm Records) folk metal, Viking metal

Zespół powstał w 2009 roku. Ich muzyka łączy w sobie viking i folkmetal z thrash metalowymi elementami, momentami sięgając po deathmetalowe wstawki. Popularność przyniósł im debiutancki „Baldur”, a ugruntował ją drugi krążek "Börn Loka". Islandczycy mają na koncie 3 albumy studyjne, wszystkie wydane nakładem Napalm Records.

Korpiklaani

+ Skálmöld

24.10 Ucho/Gdynia

Start: 19:30

Bilety:

65 pln http://pwevents.pl/pl/bilety,1,385.html

75 pln Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl

85 pln w dniu koncertu

25.10 Proxima/Warszawa

Start: 19:30

Bilety:

65 pln http://pwevents.pl/pl/bilety,1,386.html

75 pln Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Proxima

85 pln w dniu koncertu

26.10 Alibi/Wrocław

Start: 19:30

Bilety:

65 pln http://pwevents.pl/pl/bilety,1,387.html

75 pln Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Alibi, Rocky Shop (DH Feniks)

85 pln w dniu koncertu

27.10 Megaclub/Katowice

Start: 19:30

Bilety:

65 pln http://pwevents.pl/pl/bilety,1,388.html

75 pln Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Megaclub, sklep muzyczny All

85 pln w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły