Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Koncerty Theriona w Polsce już za 3 tygodnie

therion, christofer johnsson, klub kwadrat, B90, progresja music zone, knock out productions, luciferian light rochestra, ego fall, imperial age, symphonic metal, death metal, theli, secret of the runes, deggial, theli

Szwedzka grupa metalowa Therion już za 3 tygodnie zagra w Polsce 3 koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 28 stycznia w klubie Progresja Music Zone w Warszawie. Kolejne występy będą miały miejsce 29 stycznia w klubie Kwadrat w Krakowie oraz 30 stycznia w B90 w Gdańsku. Zespół supportować będą trzy kapele: Luciferian Light Orchestra ze Szwecji, Ego Fall z Chin oraz Imperial Age z Rosji.

Jak się okazuje, plotki sprzed kilku lat o zakończeniu działalności Theriona, były nieprawdziwe. Choć muzycy w ostatnim czasie ograniczyli działalność koncertową, teraz powracają ze zdwojoną siłą, dzięki czemu w naszym kraju wystąpią aż trzykrotnie. Podczas występów z pewnością nie zabraknie największych przebojów grupy z takich płyt jak: "Theli", "Secret of the runes", "Deggial" czy "Vovin". Być może zespół zaskoczy nas czymś jeszcze, ponieważ jego lider Christofer Johnsson kończy prace nad swoją rock operą, której się poświęcił w ostatnich miesiącach. Czy fanom będzie dane usłyszeć choć przedsmak tego projektu, okaże się już pod koniec stycznia.

Therion to jeden z najbardziej znanych i najważniejszych przedstawicieli nurtu symphonic metal. Choć w pierwszych latach swojej twórczości zespół wykonywał death metal, to po wydaniu przełomowego albumu "Theli" (1996) muzycy zaczęli lawirować również pomiędzy heavy metalem i rockiem progresywnym. Dziś, po 27 latach działalności artystycznej Therion to prawdziwa ikona muzyki metalowej. Dyskografia grupy obejmuje 15 albumów studyjnych - ostatnie wydawnictwo "Les Fleurs du Mal" ukazało się w 2012 roku.

Komentarze
zsamot : Ano Gdańsk, z ekipą prześmiewców piwnych :) Ba, to chciałem prz...
JancioWodnik : Ano Gdańsk, z ekipą prześmiewców piwnych :)
Szmytu : Ja się melduję w Gdańsku, ktoś jeszcze? ;) Oczywiście Gda...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły