Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Koncerty Sabaton i Accept już za kilka dni w Polsce

Sabaton, Accept, Twilight Force, power metal, symphonic metal,  heavy metal

Już na przełomie lutego i marca The Last Tour zagości do naszego kraju. Poznaliśmy dokładną rozpiskę czasową polskich koncertów Sabaton i Accept. Zespoły zagrają: 27 lutego w gdańskiej ERGO Arenie, 28 lutego we wrocławskiej Hali Stulecia, 1 marca na warszawskim Torwarze i 3 marca w TAURON Arena Kraków. Występy gwiazd poprzedzi koncertowy set Twilight Force ze Szwecji. Związki Sabaton z Polską i Polski z Sabaton są mocne i szczególne. 

Podejmował muzyków polski minister, współpracowali z potomkiem żołnierza kierującego bitwą pod Wizną, w Warszawie kręcili teledysk, w którym wystąpił słynny aktor Peter Stormare. Szwedzi niejednokrotnie na płytach poruszali tematy z historii Polski. Nie inaczej jest na wydanym w 2016 roku albumie "The Last Stand", na którym śpiewają o bitwie pod Wiedniem, konkretnie o ataku husarii. To było wielkopomne wydarzenie w historii Europy. Taka ma też być najbliższa trasa koncertowa Sabaton, która – jakżeby inaczej – zahaczy o Polskę. Basista Pär Sundström zapewnia: – "Właśnie wydaliśmy nasz najnowszy album „The Last Stand”. Jego ocenę zostawiamy fanom. Czas pokaże, czy to nasza najlepsza płyta… Ale już teraz możemy powiedzieć, że „The Last Tour” będzie trasą Sabaton jakiej jeszcze nie było. Od lat chcieliśmy coś takiego zorganizować!"

Trasa w towarzystwie tak wielkiej legendy metalu jak Accept, jest również jednym z przejawów wspaniałości, o której mówił Pär. Sabaton to najfajniejsi nauczyciele historii wśród muzyków. Do tego ponad wszystko ceniący sobie kontakt z fanami. Spotkań z polskimi wielbicielami muzyki Szwedów z pewnością nie zabraknie. 

ACCEPT (Niemcy) heavy metal:

Jeden z zespołów, które są odpowiedzialne za powstanie i rozwój klasycznego heavy metalu. Z przerwami jest na scenie blisko 40 lat. Powrócili na dobre w 2009 roku, w wielkim stylu. Od tamtej pory Accept parokrotnie gościł w Polsce, dając za każdym razem niesamowite koncerty. W 2015 roku zagrali rewelacyjny koncert w krakowskiej Fabryce, bilety gig szybko się wyprzedały. Na wspólne koncerty z Sabaton cieszy się gitarzysta niemieckiej formacji, Wolf Hoffmann: – "Od lat mamy świetne relacje z Sabaton. Z przyjemnością graliśmy z nimi w USA. Śledzimy ich karierę od wielu lat i nie znam zespołu z tak konkretną wizją, którą do tego potrafią świetnie zrealizować. Pracują bardzo ciężko i mogą być wzorem dla młodych zespołów. Cieszę się, że znów zagramy razem na trasie, zwłaszcza, że ostatnim czasie siedzieliśmy tylko w studio i mamy coś w rodzaju studyjnej klaustrofobii." W 2014 roku w obozie niemieckiej legendy zaszły wielkie zmiany, zespół opuścili wieloletni muzycy – gitarzysta Herman Frank i perkusista Stefan Schwarzmann. Ich miejsce zajęli znany z Grave Digger i Rebellion gitarzysta Uwe Lulis i blisko o połowę młodszy od założycieli Accept, amerykański perkusista Christopher Williams. 

TWILIGHT FORCE (Szwecja) power metal, symfoniczny metal:

Power metal i opowieści fantasy to twoje pasje? Jeśli tak, a nie znasz jeszcze kapeli Twilight Force, musisz koniecznie to nadrobić. Grupa częściowo mająca bazę w Falun, czyli miejscu narodzin uwielbianego w Polsce Sabaton, cudownie łączy bowiem w swej muzyce opowieści z kręgu fantasy z power metalem i metalem symfonicznym. Jeżeli ktoś ceni dokonania Rhapsody, Dragonforce albo Sonata Arctica, z miejsca pokocha i Twilight Force. Kapitalny poziom instrumentalny, ocierający się o wirtuozerię, plus kapitalnie śpiewający Chrileon, czyli Christian Eriksson, przeniosą cię w świat smoków, czarów, zaklęć, czarowników, tajemniczych historii, bitew, i tym podobnych. Szwedzka grupa przyjedzie do nas promować drugi album, "Heroes Of Mighty Magic" z sierpnia 2016 roku, który zapowiadał genialny numer "Powerwind". 

Oto rozkład jazdy na to wydarzenie:

18:00 - Drzwi

19:00-19:30 - Twilight Force

20:00-21:00 – Accept

21:30-... - Sabaton

SABATON (Szwecja) heavy metal, power metal

ACCEPT (Niemcy) heavy metal

+ Twilight Force (Szwecja) power metal, symfoniczny metal

27 luty (poniedziałek) 2017

Gdańsk/Sopot - ERGO Arena, pl. Dwóch Miast 1

Bilety: 130 zł – przedsprzedaż; 150 zł – w dniu koncertu

Organizator: B90

28 luty (wtorek) 2017

Wrocław - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Bilety: 130 zł – przedsprzedaż; 150 zł – w dniu koncertu

Organizator: wROCK for Freedom

1 marca (środa) 2017

Warszawa - Torwar, ul. Łazienkowska 6A

Bilety: 130 zł – przedsprzedaż; 150 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

3 marca (środa) 2017

Kraków - TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

Bilety: 130 zł – przedsprzedaż; 150 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions I Galicja Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły