Ohlsson
Paradoks
Imprezy :

Koncert 1984 w Poznaniu już w styczniu

26 stycznia 2013 roku w poznańskim klubie U Bazyla zagra legenda nowej fali – zespół 1984. Supportem będą dwa młode zespoły, które czerpią inspiracje z lat 80-tych – Cabaret Grey oraz dogs in trees. 1984 powstał w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy m.in. Piotra Mizernego Liszcza – wtedy jeszcze gitarzysty. Obecnie skład 1984 to Mizerny (gitara jak i wokal) oraz Robert Tuta. 1984 w swoim dorobku ma takie kąski, jak: "Sztuczne oddychanie", "Specjalny rodzaj kontrastu", "Tu nie będzie rewolucji", "Radio niebieskie oczy Heleny" czy "Dla kogo pracujesz?".
Grupa 1984 powstała w Rzeszowie w 1985 roku. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej. W 1984 brały udział takie postaci, jak: Krzysiek Bufet Bara, Wojtek Pancerny Trześniowski, Leszek Cielak, Janusz Birys Gajewski, Roman Smutny Rzucidło, Paweł Czester Tauter, Maciek Miernik, Darek Czarny Marszałek, Marek Kisiel, Grzesiek Wesołowski, Ziemiowit Nyzio i Andrzej Paprot. Zespół gra niezwykle mało koncertów, więc ten będzie z pewnością nie lada wydarzeniem w Poznaniu.
Przed 1984 zaprezentuje się grupa Cabaret Grey z Legnicy. Jeden z pierwszych koncertów, jakie dali odbył się właśnie „U Bazyla”, stąd z przyjemnością wystąpią tam ponownie. Muzyczne wpływy skupiają się głównie dookoła ciemniejszej strony lat 80'tych, ale zespół nie utożsamia się jedynie ze sceną underground tego okresu i często sięga po dzwięki inspirowane współcześniejszą muzyką (modern deathrock, post punk revieval). Niektóre kompozycje eksplodują postpunkową energią, podczas gdy inne koncentrują się na falowych brzmieniach wspartych hipnotycznym i zimnym wokalem – tak reklamują się sami muzycy. 
Projekt dogs in trees to muzyczny eksperyment zainicjowany w 2011 roku. Obecnie w formie duetu, czerpie inspirację z wielu źródeł, poddając się zróżnicowanym wpływom – od zimnej fali, przez elektronikę, ambient czy „field recording”, aż po muzykę etno. Muzyka dit odzwierciedla złożony proces poszukiwania rozproszonych dźwięków i kolorów, które łączą się na krótką chwilę, by już za moment zniknąć. Zespół wydał 2 mini-albumy.
Miejsce: Klub U Bazyla, ul. Św. Wojciech 28, PoznańWjazd: 19.00Bilety w przedsprzedaży: 15 złBilety w dniu koncertu: 20 złBilety do nabycia: Rock Long Luck, Carton Shop, bilety24.pl, U BazylaOrganizator: Agencja CHAORDER we współpracy z P.W. Events.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły