Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

Kayo Dot już w niedzielę zagra w Poznaniu

W najbliższą niedziele w poznańskim klubie Pod Minogą da koncert grupa Kayo Dot. Wielbiciele pokręconych dźwięków, szukający odmiany będą mogli przekonać się 4 października jak duet radzi sobie na scenie. Muzycy odwiedzą Polskę w związku z europejską trasą, która rozpoczęła się 11 września i potrwa do 7 października. Bilety na poznański koncert są wciąż do nabycia w Rock Long Lucku, Cartoon Shopie, Acid Shop, CIMie, Klubie Minoga oraz poprzez ticketportal w cenie 25 złotych. W dniu koncertu wzrośnie ona o 10 złotych. Występowi Kayo Dot w Poznaniu patronuje DarkPlanet.
Zespół pojawi się także dzień wcześniej w Warszawie w Składzie Butelek. Szczegóły wielkopolskiego eventu znajdują się w naszym kalendarium oraz na stronie agencji ArtWERK.

Kayo Dot [metal/psychodelic/experimental - USA]
To amerykańska grupa muzyczna grająca eksperymentalny rock, stworzona w 2003 roku przez Toby'ego Drivera udzielającego się  wcześniej m.in. w Mauldin Of The Well i wielu innych awangardowych projektach muzycznych. Podczas trwającego dwa lata procesu nagrywania czwartej płyty Maudlin Of The Well stało się jasne, że formuła zespołu w takiej stylistyce powoli się wyczerpuje. Nowy materiał, wypełniający nową przestrzeń muzyczną, naturalnie spowodował potrzebę identyfikacji i zmiany. Tak w 2003 roku w Bostonie przez tych samych członków zespołu powołane do życia zostało Kayo Dot, debiutujące albumem „Choirs of the Eye” wydanym przez legendarną wytwórnię Johna Zorna Tzadik. W czasie tych kilku lat istnienia zespół w sumie nagrał 4ry płyty, a ostatnia, która się ukazała to "Blue Lambency Downward" z 2008 roku.
 
W styczniu 2009 roku zespół powrócił do Seattle, by nagrać  nowy pełnowymiarowy album "Coyote” dla Hydra Head, zawierający w większości nagrania live, pokazujący kolejny raz nowatorskie i awangardowe podejście Kayo Dot do muzyki.
www.myspace.com/kayodot 
www.kayodot.net
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły