Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Kasetowy split Thaw / Outre

Thaw doczekał się w końcu pierwszego oficjalnego wydania mini-albumu "Advance MMXII", którego premiera prawie dwa lata temu zwróciła uwagę szerszego grona odbiorców na swoisty fenomen rodzimej sceny, jakim jest brawurowo łączący dziki black metal z super ciężkim drone/sludge sosnowiecki ansambl. Zespół na tę okazję przygotował dodatkowy premierowy 8-minutowy utwór, ukazując swoje jeszcze bardziej eksperymentalne i nieprzewidywalne oblicze. Partnerem Thaw w tym projekcie jest krakowski Outre, który w niedawno poszerzonym do 5 osób składzie prezentuje pięć premierowych kompozycji ujętych w formę mini albumu koncepcyjnego. 

Materiał nawiązuje do bardzo dobrze przyjętej, wyprzedanej EP'ki "Tranquility", eksplorując jeszcze odważniej obszar wykraczającego poza utarte schematy black metalu. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiedzialny jest Marcin Łojek z Ibsen Design.

 

Split Thaw / Outre ukaże się 31 października 2013 roku za pośrednictwem wydawnictwa Third Eye Temple w formie kasety, w ścisłym limicie 150 numerowanych egzemplarzy.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły