Ohlsson
Paradoks
Blog :

Jerzy Zbigniew WESIORA

Jerzy Zbigniew Wesiora

Zadebiutował jako wykonawca estradowy w 1974 roku na warszawskiej giełdzie piosenki w klubie"ZAKR"piosenka pt. "Droga do Warszawy "zdobył wyróżnienie tzw. branży muzycznej / TV, Radio, mass-media /. Wróżono mu sukces. Następnie był w zespole wojskowym Niebieskie Berety oraz ćwiczył emisje głosu i dykcje. W rok później nagrał swoje pierwsze piosenki dla Polskiego Radia. W 1976 roku przy Teatrze Muzycznym w Gdyni założył kabaret piosenki " Song Trzech Życzeń ".

W tym samym roku wyjechał na festiwal piosenki studenckiej do Szwecji. Uczestniczył w wielu konkursach piosenki i festiwalach muzycznych. Jest autorem tekstów piosenek i monologów. Od 1980 roku wypromował jako manager oraz impresario polskie zespoły rockowe: KAT, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY,( nagranie I plyty O.Z.}przy wspolpracy z Rafalem Wagnerowskim. REZERWAT, MR''ZOOB, Duet UNIVERS. Był nierozerwalnie związany z Międzynarodowym Festiwalem Piosenki w Sopocie.

Od 1986 roku przebywa poza granicami kraju. Dwukrotnie był pracownikiem biura organizacyjnego Festiwalu Piosenki w SAN REMO / FESTIVAL DELLA CANZONE ITALIANA/. Wielokrotnie był nagradzany za operatywność i przedsiębiorczość tak w kraju jak i za granica. Na stałem zamieszkał w Kanadzie. Zaangażował się w trzewieniu Polskiej Kultury. Został redaktorem muzycznym polskiej sekcji radia CO-OP w Vancouver BC.

Jest krytykiem muzycznym w polskich i zagranicznych mass-mediach ,oraz pomysłodawcą wielu kulturowych przedsięwzięć oraz inicjatyw. Również jest autorem wielu niekonwencjonalnych wierszy i poematów.

Rafał Szczęsny- Wagnerowski
Magazyn muzyczny - NON STOP.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły