Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Jedyny koncert Dance Gavin Dance i gości w Polsce już za dwa tygodnie

Dance Gavin Dance, Closure In Moscow, The Elijah, Climates, KoncertyArtery Global Agency, Rise Records i Post-rock.pl zapraszają na jedyny koncert zespołu Dance Gavin Dance w Polsce. Razem z amerykańską grupą 24 maja 2013 roku w warszawskiej Hydrozagadce wystąpią Closure In Moscow, The Elijah i Climates. Dance Gavin Dance to czołowy zespół sceny post-hardcore, powstały w 2005 roku na zgliszczach kapel Farewell Unknown, Ghost Runner on Third i Atherton. Debiutancka EP-ka "Whatever I Say Is Royal Ocean" i wydany parę miesięcy później krążek "Downtown Battle Mountain" uczyniły z DGD jednych z najbardziej rozpoznawanych przedstawicieli gatunku.

W utworach elementy screamo, funku i soulu wzbogacają dynamiczne brzmienie post-hardcore. Zespół ma dwóch wokalistów, z których jeden operuje melodyjnym śpiewem, a drugi krzykiem lub melorecytacją. W styczniu 2013 muzycy zakończyli nagrywanie demówek na nowy album, który ukaże się nakładem Rise Records.
Closure in Moscow to australijska odpowiedź na The Mars Volta - melodyjny progresywny rock (określany też jako avant-garde rock), breakdowny, podwójny bas i sample. W ich brzmieniu na pewno znajdą coś dla siebie fani nie tylko TMV ale też Chiodos, Saosin czy Circa Survive. Ich koncerty to pełne energii sety które na długo zapadają w pamięć. Zespół zadebiutował EP-ką "The Penance and the Patience" (2008). W 2009 roku ukazał album "First Temple". Aktualnie grupa pracuje nad nową płytą. 
The Elijah to młoda grupa z Oswestry w Wielkiej Brytanii. Powstali w 2008 roku, ale dopiero rok 2012 przyniósł świetnie przyjęty debiutancki album "I Loved I Hated I Destroyed I Created". Dzięki niemu zadomowili się na brytyjskiej scenie obok takich zespołów jak Devil Sold His Soul czy Heights. Brzmienie grupy to mieszanka melancholijnego post-rocka i ambientu precyzyjnie wymieszana z intensywnym post-hardcore'm, która świetnie prezentuje się na żywo.
Climates to wschodząca brytyjska gwiazda sceny hardcore. Istnieją nieco ponad rok a już zdążyli grać z Architects, Heights, More Than Life, While She Sleeps, Bury Tomorrow czy This Is Hell. Grupa wydała do tej pory trzy kilkuutworowe wydawnictwa: "Waiting To Exhale", "What Means The Most" i "Reconcile", które promują występami na żywo w całej Europie.
24.05.2013 (piątek)Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)Dance Gavin DanceClosure In MoscowThe ElijahClimatesBilety: 49/59 złotych
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły