Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Immolation - Close To A World Below

 Immolation, Close To A World Below

Pali się niebo, pali się raj. Płoną anioły i dusze pątnicze. Płonie nawet sam odkupiciel, który tu nic nie pomoże. Wszyscy, którzy uwierzyli muszą zderzyć się z dramatyczną prawdą o jego niemocy. Nie będzie sądził, nie będzie wynagradzał, a tak jak wszystko zniknie w piekielnych płomieniach. Płomieniach zesłanych przez wielki Immolation na swojej czwartej płycie „Close To A World Below”.

Immolation jest jak czołg. Masywny wóz pancerny, który zgniata wszystko co święte swoim potwornym ciężarem. Ujawnia kłamstwa, pokazuje obłudę, szydzi z głupoty i gniecie niemiłosiernie i bezlitośnie, nie zostawiając żadnej przestrzeni do jakiejkolwiek dyskusji. Jego siłą są przede wszystkim gitary, które mają ogromne rażenie. Ich brzmienie jest nie tylko potężne, ale i bardzo brudne, chropowate. Daje to niesamowity efekt zniszczenia, wyplenienia z korzeniami, jakby czołg zaopatrzony był dodatkowo w glebogryzarkę. A tam właśnie, przy samej ziemi, dokonują się nieustanne przejścia na perkusji. Jak kamienne lawiny przewalają się to w jedną, to w druga stronę, wzbogacając i ujędrniając obraz zagłady. Czyniąc go jeszcze bardziej morderczym i niemiłosiernym. Wszystko jest bardzo niskie, jakby właśnie dobiegające z tego świata poniżej i bulgoczące w jego ognistej tonacji. Tym bardziej więc szlachtują kłujące solówki, które wyskakują wzwyż niczym jęzory piekielnych płomieni.

Do ziemi przytłacza zaś wokal niesamowicie spójny z brzmieniem gitar. Niezwykle ciężki, niski i głęboki growling wisi nad światem jakby wydając rozkazy gdzie czołg ma jechać i którą diecezję zaatakować w następnej kolejności.

Oprócz brutalności, podstawową cechą Immolation jest technika rzemiosła. Słuchając tej muzyki ma się wrażenie, że jest perfekcyjna, doskonała, poukładana w najdrobniejszych szczegółach. Nie czekam tu na najlepsze momenty, nie mam swoich ulubionych utworów, nie rozróżniam zwrotek i refrenów, a po prostu zanurzam się bezkreśnie i daję pochłonąć całości, „Glorious flames…Consume us all.”

Tracklista:

1. Higher Coward
2. Father, You’re Not A Father
3. Furthest From The Truth
4. Fall From A High Place
5. Unpardonable Sin
6. Lost Passion
7. Put My Hand In The Fire
8. Close To A World Below

Wydawca: Metal Blade Records (2000)

Ocena szkolna: 5+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły