Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

IAMX - Kiss & Swallow

O IAMX często się mówi, że są godnymi następcami Placebo. Tak się złożyło, że najpierw miałem okazję poznać "The Alternative" - drugą płytę zespołu i muszę przyznać, że jedynie pewne elementy wskazują na fascynację zespołem Briana Molko. Teraz gdy poznałem także i debiut widzę, że porównania nie były bezpodstawne.
"Kiss & Swallow" to rzeczywiście ukłon w stronę muzyki alternatywnej, w której znajdziemy echa zarówno takich zespołów jak Muse, Manic Street Preachers jak i Placebo czy echa formacji trip-hopowych. Nie ulega jednak wszelkiej wątpliwości, że to Placebo był największa inspiracją dla IAMX. Choć materiał jest dość różnorodny, to aranżacje oraz sam klimat mocno nawiązują do wspomnianej formacji. Całe szczęście, że wokalista posiada zupełnie odmienną barwę głosu, dzięki czemu nie może być mowy o plagiacie - IAMX wykorzystuje w swojej muzyce o wiele więcej elektroniki niż Placebo, dzięki czemu nie jest to hermetyczne zamykanie się w jednym gatunku.

Choć nie pozbawiony, "Kiss & Swallow" trzeba uznać za udany debiut, który dawał podstawy do pokładania nadziei w tym zespole. Znalazło się tu miejsce zarówno na inspirację i wzorowanie się jak i na własne pomysły - a to są chyba cechy dobrego debiutu.

Tracklista:

01. IAMX
02. Kiss And Swallow
03. Sailor
04. Naked But Safe
05. Simple Girl
06. Mercy
07. Your Joy Is My Low
08. I Like Pretending
09. You Stuck It In Me
10. Skin Vision
11. Missile
12. White Suburb Impressionism
13. Heatwave

Wydawca: Pid Records (2004)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły