Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

IAMX - The Alternative

Druga płyta projektu prowadzonego przez Chrisa Cornera, znanego z Sneaker Pimps i Robots In Disguise, zdecydowanie różni się od debiutu. Więcej jest różnorodnych dźwięków, a w porównaniu z syntetycznym i czasami wręcz nużącym "Kiss And Swallow", "The Alternative" może być zaskoczeniem.
Już sam początek jest bardzo odmienny. "President" przypomina mi trochę swoim rytmem jakiś podkład do sztuczek cyrkowych. Drugi na płycie, tytułowy utwór przywodzi zaś na myśl dokonania Depeche Mode.
Jeżeli lubicie przesterowane gitary, automat perkusyjny oraz brytyjski, czasami romantyczny głos Chrisa, to na pewno spodobają Wam się takie numery na krążku jak: "Nightlife", "The Negative Sex", czy "Bring Me Back A Dog". Wolicie coś bardziej nastrojowego, patetycznego i nawet wzruszającego, to zapraszam do przesłuchania numeru czwartego z ciekawym samplem, który wbija się do głowy, jak wiertarka w mur. Miłośnikom głosu na fortepian, spodoba się "S.H.E" (w którym słychać nawet smyki!) i świetnie kończący krążek "This Will Make You Love Again". Mocne zaangażowanie wokalisty, potęguje przekaz piosenki. Osobiście jestem wielką entuzjastką śpiewania tylko przy akompaniamencie fortepianu. Może dlatego, że przy braku różnorodnych dodatków i nowoczesnej techniki, śpiewający musi się nieźle napracować, żeby piosenka była zjadliwa i wzruszająca. Myślę, że Cornerowi się to udało. Zresztą udała mu się cała płyta. Każda kompozycja ma w sobie coś, za co można ją polubić. A to ciekawy, pulsujący rytm, a to znowu czasami robi się mocniej i usłyszymy przesterowaną gitarę, no a czasami zrobi się też trochę smutno i melancholijnie…

Uważam, że projekt IAMX wykonał kawał dobrej roboty i po dobrze zapowiadającej ich pierwszej płycie, teraz nastąpiło apogeum ich umiejętności i możliwości, doskonale przedstawionych na "The Alternative".

Wydawca: Vision Music (2006)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły