Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Horrorscope - Pictures Of Pain

Horrorscope, Pictures of Pain, Wrong Side Of The Road, Plastic Head Distribution, Empire Records, heavy metal, thrash metal, groove metal

Druga płyta Horrorscope „Pictures of Pain” doczekała się znacznie większego rozgłosu niż debiutancka „Wrong Side Of The Road”. Pierwotnie została wydana przez angielską Plastic Head Distribution, ale niedługo później opublikowała ją w Polsce Empire Records na płycie i kasecie, choć z już z inną okładką. Pozwoliło to zespołowi zaistnieć szerzej w świadomości słuchaczy i rozsławiać swój thrash/heavy metal.

Horrorscope potrafi połączyć w sobie thrashowy ciężar z heavymetalową melodyjnością i szczyptą grooveowego posmaku. Utwory są chwytliwe i w większości przebojowe, co czyni płytę wpadającą w ucho i łatwo przyswajalną. Dużo tu takich charakterystycznych momentów kreowanych głownie przez wokal. Potrafi on wyrwać się z motywem, który nastraja pozytywnie do całej piosenki. Wspomnę na przykład o „The symptom of dead universe” w „Darkest Future”, albo „I’ve just sold my soul for you!” z “Deal With The Devil!” Ogólnie jednak muszę pochwalić cały wokal, który ma mocną, lekko przybrudzoną barwę oraz płynną melodyjność. W połączeniu, z również bardzo dobrymi gitarami, tworzy to muzykę porywającą i pozytywnie nastrajającą.

Ciekawym numerem jest, wprowadzający nieco mitycznej egzotyki „Aztec Sun” wraz z następującym po nim intrem. Zaskakuje orientalny wątek w „Pictures Of Pain”. Jest tego więcej jak choćby „Time to die” i skrzypiące drzwi w „Count The Dead”. Oprócz sporej dawki dobrej muzyki Horrorscope potrafi wpleść dodatkowe ciekawostki i uczynić swoją sztukę jeszcze ciekawszą i godną polecenia. Bardzo fajna i przyjemna w odbiorze płyta.

Tracklista:

01. Rising

02. Inferno

03. Highway Of The Lost

04. Macabra Cadabra

05. Darkest Future

06. The Deal

07. Deal With The Devil

08. Read The Signs

09. The Aztec Sun

10. Aargh Leonus

11. Count The Dead

12. Pictures Of Pain

Wydawca: Empire Records (2001)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły