Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Lokale :

Hiluś

Oddalajac się od centrum Łodzi, od ulicy Piotrkowskiej, w kierunku zachodnim, lądując między budynkami Politechniki Łódzkiej można znaleźć jeden z najbardziej znanych wśród ludzi obracających się w klimatach rockowych i metalowych z Łodzi i nie tylko - studencki klub Hiluś. Ci co kiedyś przychodzili do "Hila" jak to się mówi potocznie, pamiętają czasy kiedy "tańcowało" się między stolikami, a czasami nawet w przejściu do toalety.
Obecnie klub ma coś na kształt sceny na której można dość swobodnie podskakiwać na sobotnich "rockotekach". Od czasu do czasu w Hilusiu organizowane są koncerty. Klub ten zasłynął z wypromowania zespołu Normalsi, który często koncertuje u boku Comy. Od kiedy pamiętam w soboty ciężko tam znaleźć wolne krzesło po godzinie 20, i tak jest do późnych godzin nocnych a czasem i porannych. W Hilu cyklicznie w środy organizowane jest także kareoke, na które tłumnie przybywają mieszkańcy pobliskich akademików.

Ściany Hilusia ozdobione są fotografiami różnych autorów, część ścian nie jest otynkowana, a gołe cegły dodają temu miejscu uroku. Większość stolików, kanap i krzeseł jest pojedyncza, co sprawia, że każdy może zdefiniować, któryś fragment jako ten swój ulubiony, np. przy okrągłym stole, czy "za okienkiem". Nie jest to klub z cyklu "idealnych", pięknych i doskonałych (uwagi zwłaszcza tyczą się toalet, które często w wyniku szaleństw towarzystwa, które go nawiedza są w opłakanym stanie) - aczkolwiek ze względu na moje sentymentalne powiązania i ilość przelanego alkoholu oraz spotkań w zacnym gronie od lat - stawiam 5. Ostatnio zdrożało piwo o 50 groszy co biorąc pod uwagę, że do tej pory kosztowało 4 złote nie uważam za jakieś straszne posunięcie.
Po 8 latach praktycznie bez zmian jeśli chodzi o wystrój klub zostaje „przeprojektowany” i przebudowany tak by sprostać rosnącym oczekiwaniom i wymaganiom bywalców tego miejsca.

Adres: Al. Politechniki 11, Łódź
Telefon: 660 736 810
E-mail: biuro@hilus.com.pl
Strona www :www.hilus.com.pl
Strona internetowa: www.hilus.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły