Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Helless - Wysysacze

Less Paul, Helless, Wysysacze, Sweet Noise, Illusion, Impact Festival, Fanthrash

Less Paul był wokalistą Fanthrash zarówno w latach osiemdziesiątych, jak i po reaktywacji zespołu. W 2013 roku opuścił jego szeregi by zająć się swoim projektem Helless. Pod koniec roku ukazała się debiutancka EPka „Wysysacze”. Są to cztery energetyzujące, ciężkie, rockowe kawałki poprzedzone nastrojowym, intrem z elementami elektronicznymi.

Nagrania są po polsku, a teksty przestrzegają przed złem tego świata w postaci modyfikowanej genetycznie żywności czy telewizyjnej i politycznej indoktrynacji. Less śpiewa mocno, z odpowiednim rockowym zacięciem i zachrypnięciem. Pojawiają się też podkreślające wrzaski i ryknięcia.

Muzyka jest żywiołowa, a kompozycje przebojowe. Ciężko powiedzieć czy to jeszcze jest rock czy już bardziej metal. Helless po prostu porusza się na granicy gatunków. Można powiedzieć, że klimat jest zbliżony do twórczości takich zespołów jak Sweet Noise czy Illusion. Utwór „Rewolucja” rozpoznałem od razu, ponieważ pojawia się w Antyradiu. Zespół bierze udział w Antyfeście, aby móc zagrać na tegorocznym Impact Festiwal.

Początek całkiem udany, myślę, że zespół ma potencjał i możliwości. Nie zdziwię się jak jeszcze o nim usłyszymy. Na razie tylko krótka zajawka, co będzie dalej - zobaczymy.

Tracklista:

1. Intro De Mark
2. GMOrderca
3. HipnoTV
4. Rewolucja
5. Wysysacze

Wydawca: Helless (2013)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły