Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Harlots - Betrayer

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z Harlots, pomimo, że dwa pierwsza albumy miały bardzo pozytywną prasę. Szczerze mówiąc, nawet nazwa tej formacji nic mi nie mówiła. Teraz, gdy przy okazji trzeciego krążka zespołu "Betrayer" dowiedziałem się o istnieniu takiej formacji, to zostałem zaskoczony tym co usłyszałem.
Po "Betrayer" spodziewałem się, że będę miał do czynienia z brudnym hard rockiem, może stoner rockiem, ewentualnie czymś co inspirowane było The Deftones. W końcu nazwa zespołu "Łajdak" nie sugeruje, że bedziemy mieli do czynienia z wydawnictwem szalenie intensywnym.

Harlots nagrali zestaw 9 utworów w których przewija się stylistyka mathcore, sludge metalu i noisu. Od razu w uszy się rzuca szalenie intensywne brzmienie z mocno wytłumonymi, ale bardzo nisko strojonymi instrumentami. utwory brzmią bardzo ciężko i niełatwo ich słuchać. muzycy swobodnie poruszają się pomiędzy wspomnianymi gatunkami, nie próbując czynić swojej muzyki pzresadnie techniczną bądź przesadnie emocjonalną. Trzy spośród tych dziewięciu kawłąków trwają powyżej 5 minut i to ona w zasadzie pozaują kwintesencję i potencjał tej formacji - płynne zmiany tempa, całych wachlarz umiejętnosci instrumentalnych jak i kompozycyjnych. Krótsze numeyr pokazują nieco bardziej bezpośrednie podejście do muzyki, skupiając uwagę bądź na łamańcach i uprzykrzaniu życia słuchaczowi, bądź też kreowaniu dusznego, ale intrygujacego klimatu.

O ile na poczatku miałem problemy z odbiorem tej muzyki - głównie za sprawą bardzo specyficznego, męczącego brzmienia, o tyle o samych kompozycjach i ich jakości należy się wypowiedzieć w samych superlatywach. Pomimo, że w twórczosci Harlots przewijają się echa The Dillinger Escape Plan, Between The Buried And Me czy Isis, to Harlots potrafili na tej bazie wykreować swój styl, który jest bardzo przekonywaujący. Szczerze polecam.

Tracklista:

01. The Weight Unweighable
02. Avada Kedavra
03. Full Body Contortion
04. Dried Up Goliathan
05. Duilding An Empire Towards Destruction
06. Consensus For The Locus Of Thought
07. This Is A Test No Flesh Should Be Spared
08. The Concept Of Rxistence
09. Suicide Medley

Wydawca: Lifeforce Records (2007)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły