Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Half Light - Half Light

Half Light to dość świeży projekt, bo jego pomysł narodził się w maju 2009 roku. Muzycy podeszli do problemu dość niekonwencjonalnie, bo zamiast podjąć typową dla polskich zespołów drogę przez mękę, postanowili od razu wejść do studia. Powstało w ten sposób kilkanaście utworów, z czego cztery muzycy zamieścili w swoim promocyjnym CD.
Mamy tutaj do czynienia z bezkompromisową jakością, dobrymi kompozycjami i świetnym wokalem. To, co przede wszystkim uderza w piosenkach Half Light to świetny, ciepły wokal. Znam chyba zaledwie jedną, polską kapele, która śpiewa z sukcesem po angielsku (pomijam te, które wyją tak, by nic nie dało się zrozumieć - parę z nich dzięki temu też odnosi sukcesy) - reszta ma nieakceptowany akcent, albo beznadziejne teksty. Tutaj wszystko jest na bardzo przyzwoitym poziomie.

"Night In The Mirror" to utwór prosty, elektroniczny, wprowadzający nas w jak to określają muzycy - "ciepły, choć czasem niespokojny półmrok" , zakończony rzewną partią gitarową. Następnie mamy melancholijny "Y.O.U" i "Take my Hand", który wyróżnia się bardzo przemyślaną aranżacją i świetną partią gitarową. Materiał kończy "Hello" - prosta kompozycja w progrockowej konwencji. Muzyka ,mimo swego mrocznego zabarwienia jest lekkostrawna i spontaniczna. Szkoda, że na krążku nie znalazło się więcej utworów.

Obecnie zespół szuka wydawcy i przygotowuje się do grania scenicznego, które nastąpić ma na przełomie lutego i marca.

Tracklista:

01. Night In The Mirror
02. Y.O.U
03. Take my hand
04. Hello

Wydawca: płyta wydana przez zespół (2009)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły