Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Blog :

Goci - Dzieci Nocy (cz.1)

Gotyk, Goth, Goci, Gotki, Kultura Gotycka,Zdefiniowanie kultury gotyckiej jest niezwykle skomplikowane a okreslenie kogos Gotem tylko dlatego, że ubiera się na czarno, lubi mrok i cmentarze, jest bardzo typowe aczkolwiek błędne.
Nikt tak naprawdę nie potrafi dokładnie określić kim są dzisiejsi Goci. Jedni z nich to artyści z mrocznymi pomysłami, ideami, inni uwielbiają wszystko co związane jest ze śmiercią i przemijaniem, jeszcze inni uzależnieni są od zlotów, imprez i spotkań z innymi Gotami. Nie zawsze można z całą pewnością stwierdzić, kto jest Gotem a kto nie. Nie wszyscy Goci ubierają się na czarno. Niektórzy ubierają się w latex, siatkowe bluzki, koronki, buty z klamrami tylko na zloty i tylko okazyjnie. Część z Gotów preferuje taki ubiór na codzień, jeszcze inni wogole nie ubierają się na czarno a zawsze będą się z kulturą gotycką utożsamiać.
Gotyk to stan umysłu, to dostrzeganie tego, czego najzwyklejszy szary zjadacz chleba nie dostrzega. Gotyk to ciekawość ciemnej strony duszy, to tęsknota za czymś co przemija, to pasja, obserwacja i studiowanie najciemniejszych zakamarków umysłu.Powszechne stwierdzenie, że Goci to samotni i wiecznie smutni pesymiści to bzdura. Większość Gotów to otwarci i towarzyscy, bardzo wrażliwi, inteligentni i romantyczni ludzie. Goci są do siebie w pewnym stopniu i pod jednym wzgledem podobni. Przede wszystkim są indywidualistami.
Zanim przejdziemy do opisu poszczególnych kategorii na jakie możemy podzielić Gotów, możesz zrobić test:
Możesz być Gotem jeśli:1. Dasz swojemu dziecku takie samo imię jakie nosi twój pies i oboje będą nazywć się Enigma.2. Myślisz, że Dolly Parton powinna być wokalistką Switchblade Symphony.3. Twoja trumna wyścielona jest jedwabną flagą konfederacji.4. Farbujesz swoją owcę na czarno.5. Nos twojej krowy jst zakolczykowany 6 razy.6. Twoja babcia zawsze robi na twoje urodziny siatkową bluzkę na drutach.7. Ty i twój pitbull nosicie tą samą kolczatkę.8. Nawet twoje zęby są czarne.
C.D.N.
Komentarze
Benjamin_Breeg : "Hitler", bo jeszcze uwierzysz, że wygłaszane przez ciebie opinie są ko...
black_gothic : Chyba dziewczę musiałoby pół Dark Planety opisać itak druga połow...
Stary_Zgred : "Zdefiniowanie kultury gotyckiej jest niezwykle skomplikowane a okreslenie kogo...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły