Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Frost - Poison Of My Thoughts

Frost, Poison Of Your Thoughts, Faithless Productions, black metal, death metal, Moon, Blackie, Cezar, Non Opus Dei, Askalon, Christ Agony

Frost był zespołem istniejącym przez krótki okres czasu w środku lat dziewięćdziesiątych. Efektem ich działań był album „Poison Of Your Thoughts”, który został wydany na kasecie przez Faithless Productions w 1997 roku. Materiał nigdy nie doczekał się żadnego wznowienia, więc śmiało można powiedzieć, że należy do pozycji zapomnianych i na pewno ciężko go odgrzebać w wersji oryginalnej.

A czy jest warto? Kolekcjonersko na pewno tak, muzycznie pewnie też, choć bez jakichś szczególnych oczekiwań. Frost to black/death metal z melodyjnymi riffami przypominającymi Moon. Zresztą zbieżność nie jest przypadkowa, bo Jarek to nie kto inny jak Blackie z, debiutującego w tym samym roku, Moon, a w utworze „Mortiis Avis” gościnnie śpiewa Cezar. Frost tak samo stawia na dźwięki płynne i prowadzone przez falujące gitary, które wpadają w długie solówki. Często doładowane jest to dużą dawką agresji i intensywnym pokładem perkusyjnym, a momentami rozchodzi się bardziej rozłożyście tworząc atmosferyczne przestrzenie. Muzyka ma klimat i jest ciekawa instrumentalnie, jednak same utwory są niezbyt przekonywujące i ciężko z nich coś zapamiętać. Numer tytułowy kończy się niespodziewanie szybko, okazując się być instrumentalnym, a „Think About…” klawiszową miniaturką. W pozostałych wrzaskliwe wokale są dobre pod względem barwy i pasują do muzyki, ale, jak już wspomniałem, brakuje im chwytliwości i błyskotliwości, która pozwoliłaby im bardziej zaistnieć w świadomości słuchacza.

Tak więc pozycja przyzwoita, ale bez rewelacji, jednak myślę, że ważna dla rozwoju warmińskiej sceny. Po rozpadzie Frost, a częściowo nawet jeszcze przed, osoby biorące udział w tym projekcie, zasiliły takie nazwy jak Non Opus Dei, Askalon, Christ Agony, no i oczywiście Moon.

Tracklista:

01. Intro  
02. Frost  
03. Mortiis Avis
04. Born In Heaven
05. Forgotten Dream
06. Evil Art 2000
07. Blasphemy
08. Depth
09. Poison Of Your Thoughts
10. Hate Your God
11. Dark Emptiness
12. Think About...
13. Outro

Wydawca: Faithless Productions (1997)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły