Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

Front Line Assembly oraz Die Krupps wystąpią w sierpniu w Polsce

Front Line Assembly, Die Krupps, Stary Klasztor, EBM, industrial, dark electro

Pod koniec sierpnia, a dokładnie 29. do stolicy Dolnego Śląska zawitają dwie znakomite formacje reprezentujące nurt EBM i electro industrial. Będą nimi niemiecki Die Krupps oraz Front Line Assembly z Kanady. Zespoły zawitają do naszego kraju w ramach The Machinist United Tour 2018.  Szykuje się nie lada gratka dla fanów tej sceny. Warto zaznaczyć, że wrocławski koncert będzie jedynym występem owych grup w naszym kraju podczas tej trasy. Organizatorem jest Stary Klasztor.

Niemcy, choć ich zespół istnieje niemalże od początku lat 80'tych, wydali raptem 6 albumów studyjnych i wywarli wielki wpływ na styl muzyczny, który reprezentują. Choć początki mieli trudne, a ich dwie pierwsze płyty nie były oceniane wysoko, swoją zawziętością osiągnęli sukces. Przełomem okazała się płyta „I” z 1992 roku, na którym pojawiły się metalowe motywy, riffy czy agresywne wokale. Kolejne albumy, takie jak „II – The Final Option”, „III – Odyssey To The Mind”, „Paradise Now” czy ostatnie wydawnictwo „V- Metal Machine Music” z 2015 roku, potwierdziły poziom jaki prezentują nasi zachodni sąsiedzi.    

FLA to zespół z Kanady, ale kompozytor pochodzi z Austrii. Bill Leeb zaczynał już w 1986 roku i jak wiemy jego podróż muzyczna trwa do dziś. Zaczynając od „The Initial Command”, a kończąc na wydanym w 2013 roku „Echogenetic” pozyskiwał wielu nowych fanów jednocześnie nie tracąc starych. Wartym odnotowania jest fakt współpracy FLA z Fear Factory przy aranżacji instrumentów klawiszowych. FLA nagrywał płyty lepsze i gorsze, ale tak samo jak w przypadku Die Krupps, pewien poziom został zawsze zachowany.

To doborowe towarzystwo wystąpi 29 sierpnia we wrocławskim Starym Klasztorze. Serwis Dark Planet i Stary Klasztor serdecznie zapraszają na to wydarzenie.

Bilety w cenie: 80 zł - przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły