Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Faceshift - All Crumbles Down

All Crumbles Down, Faceshift, heavy metal, Eternal Oath, Mighty Music, Fates Warning, doom metal, power metal, Alice In Chains

„All Crumbles Down” to druga płyta szwedzkiego Faceshift. Jest to heavy metalowy zespół wyrosły niegdyś z Eternal Oath. Wydawałoby się, że po reaktywacji tego ostatniego temat może być zamknięty, tymczasem po ośmiu latach od debiutu panowie wrócili wydając album za sprawą Mighty Music.

 

Jest to heavy metal, ale taki uduchowiony. W większości dość wolny i nieomalże doomowy. Przypomina mi trochę Fates Warning. Patetyczny wokal układa się w melodyjne refreny, ale na tle statycznych gitar brzmi często jak z jakiegoś misterium. Czasem robi się szybciej, szczególnie przy solówkach, lecz jest to powściągliwa muzyka stawiająca przede wszystkim na klimat i porywający śpiew. Dlatego też łatwo wchłaniają się te utwory i szybko można się z nimi zaprzyjaźnić.

Tych kawałków z rozpoznawalnymi refrenami jest większość, dlatego nie będę ich wymieniał. W takim „Stand Alone” robi się wręcz power metalowo. Inny jest ostatni na liście utwór tytułowy. Jest to wręcz ballada z takim gwizdaniem, które przypomina „Rooster” Alice In Chains. Później okazuje się jednak, że nie jest to jeszcze koniec i następuje bonusowy numer w języku szwedzkim.

Płyta jest ładnie wydana, z gruba książeczką, tekstami, zdjęciami, grafikami. Muzyka jest ciekawa i się broni. Na pewno do sprawdzenia.

 

Tracklista:

01. Betrayed
02. The Lie
03. Pieces
04. A New Beginning
05. Someone To Be
06. Of Dignity and Shame
07. Awaken
08. Painted Life
09. Stand Alone
10. On The Inside
11. When All Crumbles Down

Wydawca: Mighty Music (2015)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły