Castle Party 2018
Ohlsson
Video :

Exlibris - singiel Closer w sieci

Exlibris, Closer, metal, Aftereal, Tom Englund, Evergrey

Jedna z najbardziej zaskakujących formacji metalowych - Exlibris, opublikowała utwór ze swojej nowej płyty "Aftereal". Tym nagraniem muzycy pokazali, że nie ma rzeczy niemożliwych, bowiem „Closer” – wyśpiewany został przez Toma S. Englunda, wokalistę Evergrey. Piotr Sikora, klawiszowiec Exlibris: „Być może nie jest to coś, co słychać od razu po włączeniu naszej płyty, ale Evergrey był i jest dla nas, jako muzyków, bardzo silną inspiracją od samego początku istnienia naszego zespołu. Mieliśmy napisany jeden utwór, do którego głos Toma Englunda pasowałby idealnie, więc był on pierwszą osobą, o której pomyśleliśmy i od razu się udało!

To niesamowite uczucie słuchać napisanej przez siebie piosenki, zaśpiewanej przez człowieka, który jest twoim muzycznym bohaterem - przez dosłownie pół twojego życia”.

Na „Aftereal” pojawiło się kilku znakomitych gości: Zbigniew Wodecki, Piotr „Dziki” Chancewicz (Wild Pig, Mech), Piotr Rutkowski współpracujący z Corruption oraz Michał Staczkun (Hate). Z relacji muzyków Exlibris wynika, iż praca nad płytą była dla nich ciągłym testem - Piotr Sikora: „Zaczęliśmy od napisania muzyki w rekordowym dla nas czasie, a kiedy to już się udało, do samego końca sprawdzaliśmy na co jeszcze nas stać - jednym z takich sprawdzianów było zaproszenie do współpracy znanych postaci zarówno z polskiej jak i światowej sceny muzycznej”.

Tracklista:

01. The Continuum 

02. Escape Velocity 

03. The Day Of Burning 

04. In The Darkest Hour 

05. Omega Point 

06. Before The Storm 

07. King Of The Pit 

08. Darker Than Black 

09. Closer 

10. False Messiah 

11. The Mental Crusade 

12. Suspended Animation

Skład zespołu: 

Krzysztof Sokołowski - wokal

Daniel Lechmański - gitary, wokal

Piotr Sikora - klawisze, orkiestracje, programowanie, wokal

Piotr Torbicz - bas

Misiek Ślusarski – perkusja

Metal Mind Productions

Exlibris - Closer feat. Tom Englund
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły