Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Evolet

Evolet, gothic rock, rock gotycki, InsanePoczątki zespołu sięgają roku 2007, kiedy to wspólna pasja połączyła muzyczne drogi Michała Lisewskiego i Sebastiana Leissa. Współpraca zaowocowała powstaniem tworu o nazwie INSANE. Ówczesna działalność polegała głównie na pisaniu utworów. Od samego początku była to muzyka rockowa z elementami gotyku. Z tego okresu pochodzą min. „Człowiek", „Jezioro Tysiaca Serc", „Odchodzę", „Marzenie Senne", „Lament" czy „W krainie siedmiu wrót".
Zespół zaprzestał wspólnych prób na dość długi czas by rozpocząć swą właściwą działalność jesienią roku 2009. Wówczas ukształtował się pierwszy pełny skład zespołu, którego szeregi zasilili: Marlena Lepka na wokalu, Maciej Wiśniewski na perkusji i Robert Truskawa na gitarze basowej. W takim składzie zespół po raz pierwszy wystąpił publicznie grając w jednym z grudziądzkich pubów.

Koniec roku 2010 Insane spędzili w studio nagrywając minialbum. Był to czas wielkich zmian, jako że w tym okresie zespół zdecydował się zmienić nazwę, a jego szeregi opuścił Robert Truskawa. Zdecydowano się również zatrudnić drugiego gitarzystę. Z wielu propozycji ostatecznie wybrano nazwę Evolet, co w fikcyjnym języku ma oznaczać "obietnicę życia". Nowym basistą został Mariusz Suberlak, a gitarzystą rytmicznym Marcin Warzyński.

Muzykę EVOLET charakteryzuje charyzmatyczny wokal, melodyjność utworów i żywiołowość, co składa sie na niepowtarzalny klimat tworzony przez dwie gitary, instrumenty klawiszowe oraz niszczycielską sekcję rytmiczną. 12 lutego 2011 zespół wydał pierwszy album zatytułowany "Ten, który był...". Znalazły się na nim utwory: „Anioł", „Człowiek" i „Odchodzę".

Wraz z jego wydaniem EVOLET rozpoczął koncerty promujące nagrany materiał. EVOLET został finalistą konkursu KATAR 2011 Muzyka Mocnych Brzmień i 2 kwietnia 2011 zagrał w klubie studenckim "Od Nowa" w Toruniu. W ostatnim czasie EVOLET zagrał wspólne koncerty z zespołami CLOSTERKELLER oraz ARTROSIS. 8 listopada 2011 zespół zagrał godzinny koncert na żywo na antenie Radia PiK w audycji Adama Droździka „Poeci Rocka”.
Strony zespołu:
facebook.com/pages/Evolet/211873415519419
www.myspace.com/evoletband
www.evoletband.jun.pl

 
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły