Paradoks
Ohlsson
Recenzje :

Eufobia - Eufobia

Eufobia, death metal, Arch Enemy, black metal, Grip Inc., Gojira

Zespół Eufobia pochodzi z Sofii i z niejednego death metalowego pieca chleb już wyżerał, koncertując w Europie z największymi gwiazdami death i black metalowego rzemiosła. Właśnie wydali swoją trzecią płytę „Eufobia” i byli tak uprzejmi, że mi ją podesłali, co oczywiście poskutkowało kilkudniowym spędzeniem z nią czasu i podzieleniem się wrażeniami na łamach Dark Planet

 

Death metal w wykonaniu Eufobia jest melodyjny i to gitary głównie decydują o jego obliczu. Płynne riffy i solówki kreują muzykę przystępną i poukładaną. Chyba takim najbardziej dosadnym, pod względem melodyki, utworem jest drugi „Hater”. Ze swoim zdartym wokalem przypomina mi trochę Arch Enemy. Również następny „Liquid Of Creation” jest w tym guście, choć z mocniejszymi wstawkami. "Lust" to następny chwytliwy numer, ale tym razem ze zwolnieniami i klimatem w stylu Gojira. Z drugiej strony sporo tu techniczności. Niektóre utwory są bardziej połamane i z kolei kojarzą mi się z Grip Inc. Jest to więc taka mieszanka gdzie można znaleźć różne podejście do śmiercionośnej muzyki. To wrażenie potęguje fakt, że wokalem zajmuje się aż trzech członków zespołu i różne kawałki tym bardziej prezentują się inaczej.

Najbardziej wyróżniającym się numerem w stosunku do całości jest dziewiąty „Cyber Pervert”. Jest on surowy i najbrutalniejszy, z ciężkimi growlingami. To jeszcze bardziej ukazuje Eufobia jako zespół wszechstronny. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że również niezbyt oryginalny. Muzyka jest przyjemna do słuchania, ale niewiele po niej zostaje w pamięci.

 

Tracklista:

01. Graveyard 

02. Hater

03. Liquid Of Creation 

04. Devotion

05. Fat Sack Of Shit 

06. Unspoken

07. Lust 

08. Scarecrow 

09. Cyber Pervert 

10. Tears Of Defloration 

Wydawca: Wizard (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły