Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Eternal Dirge - Khaos Magick

Eternal Dirge, pagan metal, death metal, Khaos Magick, Timo Knopf, Morbid Records, Mad Lion Records

Eternal Dirge to niemiecki zespół istniejący w latach dziewięćdziesiątych. Grali muzykę, którą sami określali jako neo-pagan psycho metal, pod czym kryje się zupełnie nie psychodeliczny death metal z klawiszami. W 1996 roku popełnili swój drugi album „Khaos Magick”, który miał się okazać ich ostatnim. Wydany został przez Morbid Records, a rok później ukazał się w Polsce na kasecie za sprawą Mad Lion Records.

Tak więc psycho zupełnie odpada, a ten pagan w sumie też nie wiadomo z jakiego powodu. W tekstach pojawia się wprawdzie tematyka mitologiczna, ale to nie jest akurat nic szczególnego w death metalu. Z samej muzyki natomiast ciężko by było wysnuć taką teorię. Wszystko też z pewnością nie jest neo. Eternal Dirge gra death metal melodyjny i utrzymany w żwawych tempach. Gitary serwują pędzące riffy, które doprawione gęstą perkusją i ubarwione klawiszami dają muzykę pełną i obrazową. Zdarty growling dopełnia przekazu zestrajając się z melodyką gitar. Wychodzi to całkiem przyzwoicie, całość jest wciągająca, a i z samymi kompozycjami można się zaprzyjaźnić i na podstawie, zawartych w refrenach tytułów, swobodnie je rozpoznawać. Jeśli chodzi o przebojowość to na czoło wysnuwa się ostatni „My Sweet Satan”, ale „In Praise Of Biocide” też jest dobry, a jest także i pare innych atrakcyjnych punktów programu. Do kompletu pozostaje jeszcze akustyczno-klawiszowy, instrumentalny przerywnik w postaci „Kallisti”, który to tytuł w okładce zapisany jest greckimi kulfonami.

„Khaos Magick”, na długie lata, zakończył działalność zespołu. Próba reaktywacji poprzedzona była wydaniem kompilacyjnej płyty z demówkami z lat 1989-90 w 2017 roku. Niestety niedługo później wokalista i gitarzysta Timo Knopf nagle zmarł, co zakończyło tą historię definitywnie.

Tracklista:

01. Unnamable
02. The Thresholds Of Sensation
03. Anthem To The Seeds (Of Pure Demise)
04. Feaster From The Stars
05. Rending The Veils
06. Καλλιστι
07. Like Roses In A Garden Of Weed
08. In Praise Of Biocide
09. Hymn To Pain
10. My Sweet Satan

Wydawca: Morbid Records (1996)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły