Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Epica na dwóch koncertach w Polsce

Koncertowy maj zapowiada się pod znakiem holenderskiej grupy Epica. 15 maja zespół zagra w Katowicach w Mega Clubie, natomiast dzień później odwiedzi Warszawę i klub Progresja. Pretekstem do przyjazdu do naszego kraju będzie promocja najnowszego albumu zespołu, którego premiera zapowiadana jest na marzec 2012 roku. Płyta ukaże się ponownie pod skrzydłami wytwórni Nuclear Blast. Latem tego roku Epica rozpoczęła prace nad nowym materiałem w niemieckim studio Gate.
Producentem płyty jest Sascha Paeth znany ze współpracy między innymi z Angra, Shaaman, Rhapsody of Fire, Kamelot czy After Forever. Od wydania ostatniego albumu tej formacji zatytułowanego "Design Your Universe" wkrótce miną trzy lata, więc tym bardziej będzie to nie lada gratka dla fanów gotyckiego i symfonicznego metalu! Porywające i niecodzienne kompozycje Epiki z mocnym, a zarazem ciepłym głosem Simone Simons w połączeniu z ciężkimi gitarowymi riffami, klimatycznymi skrzypkami i klawiszami stawiają ten zespół w światowej czołówce tego gatunku.

Bilety na wspomniane koncerty będą w sprzedaży już od piątku 25 listopada w cenie 100 złotych. W dniu koncertu będzie to 110 złotych.
 
Bilety do nabycia na stronach:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl.

Prawie dziesięcioletnia historia zespołu zaczęła się dla Epiki jeszcze pod hasłem Sahara Dust - bowiem tak brzmiała pierwotna nazwa grupy. Formacja założona została przez Marka Jansena i jej skład wyglądał nieco inaczej niż dzisiaj. Po pierwszym koncercie i zawirowaniach personalnych, kiedy do grupy dołączyła Simone Simons - członkowie zainspirowani płytą zespołu Kamelot pod tytułem "Epica", oraz słowami Goethego, że "Epica jest niewielkim miejscem we wszechświecie, gdzie można odnaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania" - postanowili przemianować nazwę z Sahara Dust właśnie na EPICA.

Rok później zespół wydał pierwszy album zatytułowany "The Phantom Agony" i mimo obaw muzyków - został bardzo dobrze przyjęty i zbierał świetne recenzje, a dowodem na jego powodzenie było sprzedanych 25 tys. egzemplarzy oraz liczne koncerty.

Kariera Epiki nabierała tempa, rosły także ambicje zespołu. Rok 2004 przyniósł kolejne wydawnictwo, którym było koncertowe DVD zatytułowane "We Will Take You With Us". Kolejnym krokiem w karierze było wokalne wsparcie Simone albumu zespołu Kamelot "The Black Halo" i odwrotnie - udział wokalisty Khana w utworze "Trois Vierges" z wydanego w 2005 roku albumu Epiki "Consign To Oblivion". Płyta pokazała jak szybko zespół się rozwija - śpiew Simone był już nie tylko operowy, lepsze teksty, bardziej dojrzała muzyka i brzmienie.

W międzyczasie zespół napisał także ścieżkę dźwiękową do holenderskiego filmu "Joyride".Ponieważ materiału na ścieżkę do filmu było tak dużo, a że nie cały wykorzystano - muzycy postanowili wydać nagrania jako osobną płytę "The Score - An Epic Journey". Płyta otrzymała świetne recenzje i pokazała jak wszechstronni są muzycy zespołu Epica.

W 2006 roku w klubie Paradiso w Amsterdamie zarejestrowany został na potrzeby DVD specjalny koncert - a wydano go w formie książki z muzyka i zdjęciami, pod tytułem "The Road To Paradiso", który był zapisem historii zespołu. Rok następny, czyli 2007 przyniósł kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast i nowy album "The Divine Conspiracy". Po raz kolejny Epica pokazała jak szybko i jak bardzo się rozwinęła - więcej chórów, growlu, gitar, bardziej rozbudowane utwory i dużo potężniejsze brzmienie. Ostatnimi wydawnictwami, jakie ma swoim koncie zespół to "The Classical Conspiracy" - album koncertowy, nagrany z czterdziestoosobową orkiestrą i chórem oraz płyta studyjna "Design Your Universe".

Ostatnia wizyta zespołu w Polsce miała miejsce w 2010 roku. Epica zagrała wtedy dwa koncerty w Poznaniu i Katowicach, które zostały w całości wyprzedane.
Komentarze
devil : szkoda ze mnie tam nie bedzie:(
Yngwie : Takie artykuły zdecydowanie trafiają również w mój gust. Kamelot...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły