Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Epica i Dragonforce na dwóch koncertach w Polsce

Epica, Dragonforce, symphonic metal, metal, power metal, heavy metal, The Quantum Enigma

P.W. Events oraz Go Ahead zapraszają na koncerty symfoniczno-metalowej formacji Epica. Zespół przyjedzie do naszego kraju na dwa koncerty: 22 stycznia 2015 roku zagra w klubie Eter we Wrocławiu oraz 23 stycznia w warszawskiej Progresji. Holendrzy są częstym gościem w naszym kraju, a grupa ich oddanych fanów ciągle rośnie. Okazją do ponownej wizyty jest promocja albumu "The Quantum Enigma", który ukazał się nakładem Nuclear Blast z początkiem maja bieżącego roku. Gośćmi specjalnymi na tej trasie będą brytyjscy heavy metalowcy z Dragonforce, których najnowsza płyta "Maximum Overload" ukaże się 18 sierpnia.

EPICA (Hol)

gość specjalny: DRAGONFORCE (UK)

22.01 – Wrocław, Eter 

23.01 – Warszawa, Progresja 

Bilety: 

- 89zł (przedsprzedaż)

- 99zł (w dniu koncertu)

- 178zł (limitowany bilet VIP, tylko przez www.pwevents.pl 

EPICA – Tej wiosny Holendrzy wydali swój szósty album pt. "The Quantum Enigma", którym potwierdzają, że nadal należą do pierwszej ligi symfonicznego metalu na świecie. Zespół nie osiada na laurach. Można śmiało powiedzieć, że Epica nigdy nie nagrała dwa razy takiego samego krążka. Swoją sławę i reputację zdobyli przede wszystkim przekraczając ramy gatunkowe, nierzadko zaskakując. "The Quantum Enigma" brzmi żywiej, fenomenalnie łącząc cięte gitary z podniosłymi refrenami, osadzoną grą bębnów, potężnymi partiami syntezatorów, by w końcu zwieńczyć swoją sztukę niesamowitym śpiewem uwielbianej Simone Simons.

Mark Jansen podkreśla współpracę wszystkich muzyków przy powstawaniu albumu: "W o wiele większym stopniu niż nasze poprzednie krążki, The Quantum Enigma jest rezultatem pracy całego zespołu. Po zaprezentowaniu podstawowych pomysłów przez poszczególnych członków ogrywaliśmy utwory jak za starych czasów, zupełnie na żywo. Jak solidna drużyna, skoncentrowaliśmy się na niuansach, porównywaliśmy tuziny wzmaczniaczy i innego sprzętu, aby przebić brzmienie poprzednich albumów. Zabrało nam to nieco czasu, ale to był jedyny sposób osiągnięcia naszego celu – nagrania albumu wznoszącego Epikę na nowy poziom.”

DRAGONFORCE – brytyjski zespół power/heavy metalowy z piętnastoletnią historią. Ich kariera ruszyła spektakularnie od momentu pojawienia się ich demo, które zyskało bardzo dużą popularność w internecie i zapewniło koncerty u boku takich gwiazd jak Halford, Stratovarius czy Virgin Steele. Na przestrzeni 15 lat dorobili się pięciu albumów, a najnowszy, szósty, ukazuje się już 18 sierpnia br. Krążek ‘Maximum Overload’ promuje teledysk do utworu ‘The Game’.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły