Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Epica na dwóch koncertach w Polsce

Ci, którzy lubują się w epickich, melancholijno-gotyckich klimatach, mają powody do radości, gdyż Epica - prowadzona przez zmysłową Simone Simmons - zawita do naszego kraju aż dwa razy jeszcze w tym roku. Pierwszy koncert odbędzie się 30. września w poznańskim klubie Eskulap, dzień później Holendrzy zawitają do Katowic występując w Kinoteatrze Rialto. Ekipę Simmons będą supportowały dwa jeszcze nieznane zespoły. Ceny biletów to: 80zł / 90zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu) w klubie Eskulap i odpowiednio: 85zł / 95zł w Rialto.

Epica to pochodząca z Holandii grupa, wykonująca połączenie gotyckiego i symfonicznego metalu. Muzyka grupy Epica jest niezwykle epicka, bardzo majestatyczna i niesłychanie dostojna. Zespół jest znany z skłonności do progresywnych brzmień zabarwionych czułością i gotyckim klimatem. Epica czerpie z tradycji symfonicznego i gotyckiego metalu mistrzowsko łącząc takie przeciwności jak zwiewny damski wokal Simone Simons z brutalnością gitarowych riffów, czy superszybką perkusję z unoszącą się wielowarstwową słodyczą orkiestrowych smyczków i klawiszy.

Stworzony w 2002 roku w Rotterdamie z inicjatywy Marka Jansena zespół do 2003 roku istniał pod nazwą Sahara Dust. Obecna nazwa została zainspirowana albumem grupy Kamelot pt. „Epica”, luźno nawiązującym do „Fausta” Goethe’go. Według pisarza Epica to niewielkie miejscem we wszechświecie, gdzie można odnaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania. Ich debiutancki album „The Panthom Agony” ukazał się w 2003 roku i spotkał się z świetnym przyjęciem ze strony publiczności. Od tego momentu Epica stała się rozpoznawalną i dobrą marką, którą potwierdzili w 2005 roku drugim albumem zatytułowanym „Consing to Oblivion”.

4 marca 2009 roku muzycy z Epiki ogłosili swój powrót do studia, gdzie zaczęli już nagrywanie materiału na nowy album zatytułowany „Design Your Universe”. Płyta ukazała się 16 października 2009 roku i jest pierwszą z nowym gitarzystą, Isaakiem Delahaye, który zastąpił Ada Sluijtera. Krążek jest koncept-albumem i jak zespół pisze przesłanie to: "Nawołanie do ponownego wsłuchania się w naturę i rozpoczęcie życie zgodnie z nią, tak jak niegdyś czynili to ludzie. To właśnie my jesteśmy odpowiedzialni i kreujemy otaczający nas świat."

Oficjalna strona: www.epica.nl

MySpace: www.myspace.com/epica


Komentarze
Gorgoth74 : No i po koncercie. Tyle się czekało a tu łubu dubu i koniec. Hmm, najgors...
MoirreyMalane666 : Chciałam się wybrać na ten koncert... niestety, brak kasy :/
Vitriol : W wyniku niemiłego splotu wydarzeń mam 2 bilety, przypadające na mni...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar