Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

The Quireboys na dwóch koncertach w Polsce

Gratka dla wielbicieli melodyjnego rocka i rock'n'rolla, także wielbicieli dynamicznego rocka progresywnego. Wystartowała właśnie sprzedaż biletów na dwa koncerty w Polsce słynnej, reaktywowanej przed kilkoma laty brytyjskiej formacji The Quireboys, której  z pełnowymiarowymi setami towarzyszyć będzie David Cross Band, czyli zespół byłego skrzypka, klawiszowca King Crimson. Pierwszy show odbędzie się 27 lutego w warszawskiej Progresji, natomiast dzień później zespoły zagrają w Krakowie, w klubie Studio. Bilety w cenie 99 złotych dostępne są w przedsprzedaży do 23 grudnia, następnie podrożeją do 111 złotych, natomiast w dniu koncertu ich cena wynosić będzie 130 złotych. Organizatorem koncertów jest agencja MA-IN. DarkPlanet patronuje wydarzeniom.
Przypomnijmy, że listopad 2009 to ważny miesiąc w karierze The Quireboys. Na samym jego początku ukazał się akustyczny album grupy zatytułowany Halfpenny Dancer, zawierający nowe wersje ich najpopularniejszych utworów, którymi na przełomie lat 80. i 90. zawojowali listy przebojów, m.in. "King Of New York", "There She Goes Again", "Roses And Rings" i innych, ale też kilka coverowych niespodzianek. Nakładem EMI ukazała się także na rynku reedycja płyty "A Bit Of What You Fancy", która dwie dekady wcześniej przyniosła The Quireboys sławę i uznanie fanów na całym świecie. Na atrakcyjnie wydanej płycie znalazło się 12 oryginalnych piosenek oraz dodatkowo 8 utworów demo poddanych obróbce cyfrowej w słynnych Abbey Road Studios.

David Cross był członkiem King Crimson w latach 70., w okresie wyznaczonym albumami Larks' Tongues in Aspic, Starless and Bible Black oraz Red, z których utwory obecnie gra zresztą na koncertach. Po odejściu od tej legendarnej formacji przewodzi własnemu zespołowi, a także udziela się w licznych projektach, w których brało lub bierze udział wielu muzyków King Crimson, np. John Wetton, Robert Fripp, Richard Palmer-James czy Peter Sinfield.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły