Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Elysium - Feedback

Feedback, Elysium, Metal Mind Productions, Michał Włosik, Bartosz Nowak, Esqarial, Eclipse, Sceptic, Pathetic Being, death metal

„Feedback” to trzecia płyta grupy Elysium, a druga wydana przez Metal Mind Productions. Na tym albumie zadebiutował w zespole Michał Włosik. Zastąpił on na gitarze Bartka Nowaka z Esqarial, który wspomógł zespół przy okazji „Eclipse”. Słuchając „Feedback” odnoszę wrażenie, że zespół jest dobry instrumentalnie i grać potrafi, lecz utworom czegoś brakuje.

Niby jest to death metal energiczny i z polotem, ale ile razy bym nie przesłuchał tej płyty, to nic nie zostaje w pamięci. Wszystko wydaje się zagrane poprawnie, są melodie, są solówki, są zmiany temp, rozluźnienia i przyspieszenia, słucha się tego dobrze, ale jednak mija jakoś tak bez echa. To samo tyczy się wokalu. Jest krzykliwy i trochę jakby oddalony, ma płynne refreny, jak choćby w „Feedback” i "Aeolian Choreography", ale nie potrafi porwać ani zabłysnąć jakimiś chwytliwymi frazami. Muzycznie „Feedback” czasami przypomina mi Sceptic z „Pathetic Being”, tylko, że przy nim wypada blado kompozycyjnie i tu jest właśnie ta największa różnica.

„Feedback” to skomplikowany świat psychologicznego zamętu, który dobrze dostraja się do burzliwej muzyki Elysium. „Digital Future Anthem” mówi o wciągającej ułudzie internetowej rzeczywistości. W osiągnięciu odpowiedniej depresji pomagają dwa ambientowe zakończenia utworów „Venus Project” i „Suicide Generation”. W ogóle całość ma taki paranoiczny posmak. Jest tu klimat, jest pomysł na tą płytę i wykonanie też jest dobre. Do doskonałości brakuje tylko bardziej charakterystycznych i wkręcających kawałków. Tak, żeby coś zostawało w głowie z tej muzyki. Posłuchać jednak na pewno można.

Tracklista:

01. World Hello Day
02. Feedback
03. Aeolian Choreography
04. 4.48 (For Sarah)
05. Sinusoid Forward
06. Venus Project
07. Departure Fresco
08. Digital Future Anthem
09. Suicide Generation

Wydawca: Metal Mind Production (2003)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły