Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Dyskusyjny Klub Muzyczny - Laibach, Nova Akropola

Laibach, industrial, firlej, Nova Akropola

Tydzień przed dwoma koncertami Laibach w Polsce, we Wrocławiu będzie można sobie przypomnieć drugi album zespołu. W ramach Dyskusyjnego Klubu Muzycznego 18 marca w Firleju przesłuchiwana i omawiana będzie nagrana w 1985 roku "Nova Akropola".

Laibach to założony w 1980 r. słoweński zespół awangardowo-industrialny, od wczesnych lat działalności związany z kolektywem Neue Slowenische Kunst. Sławę zdobył nie tylko dzięki muzyce, ale też militarnemu wizerunkowi, przez który bywał oskarżany o skrajne poglądy polityczne. Do dzisiaj wydał osiem studyjnych albumów długogrających, z czego ostatnim jest "Spectre" z 2014 r. Również w zeszłym roku ukazało się EP "I VIII 1944 Warszawa" upamiętniające powstanie warszawskie.

Dyskusyjny Klub Muzyczny to rozpoczęty w styczniu tego roku cykl spotkań, podczas których wspólne przesłuchiwane i omawiane są albumy artystów mrocznych i awangardowych, reprezentujących takie gatunki muzyczne, jak metal, industrial, post-punk, neofolk i noise. Odbywają się w drugą lub trzecią środę miesiąca. Dotychczasowe spotkania poświęcone były "Nowej Aleksandrii" Siekiery i "The Work Which Transforms God" Blut Aus Nord. Najbliższe odbędzie się 18 marca w Firleju. Wstęp jest wolny.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły