Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Drill

Drill - amerykański zespół alternative/industrial rockowy, który z racji dość krótkiego istnienia właściwiej byłoby nazwać jednym z wielu krótkich epizodów w historii muzyki rockowej. Kwintet istniał zaledwie dwa lata pozostawiając po sobie jedynie album studyjny i garść (dokładnie dwa) single. Grupa nie powinna być obca głównie obserwatorom obecnego składu amerykańsko-niemieckiej grupy KMFDM. To właśnie w Drill pierwsze wokalne kroki stawiała obecna wokalistka KMFDM - Lucia Cifarelli.
Debiutancki, i jak się później okazało, jedyny album studyjny - "Drill" ukazał się w 1995 roku. W celu promocji 12-trackowego, drapieżnego materiału zespół wyruszył we wspólną trasę z grupami Stabbing Westward, Gang Of Four oraz z samym Marilyn Mansonem. Singlami promującymi debiut formacji stały się nagrania numer 1 i 2 na płycie - "Go to Hell" oraz "Innuendo".

W 1997 roku miał ukazać się kolejny krążek - "White Elephant". Materiał na płytę był ponoć skompletowany, nagrany i zmiksowany. Zabrakło niestety inicjatywy ze strony jakiegokolwiek promotora i tak kompozycje nagrane z przeznaczeniem na drugi album studyjny odeszły w niepamięć. Konsekwencją "martwej ciszy" ze strony wytwórni było zakończenie działalności Drill.

Skład:

Lucia Cifarelli - wokal
Dan Harnett
John DeServio
Marcus Farny
Paul Alves

Dyskografia:

01. Drill (1995)
Go To Hell (Single) (1995)
03. Innuendo (Single) (1996)

Oficjalna strona internetowa: brak
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły